Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam . Posiadam Vectra c 2003 rok 2.0dti.  Jakiś czas temu ruszając autem ono zgasło i drugi raz sie odpalić nie dało. Padła pompa . Dałem do mechanika który stwierdził że sterownik jest spalony i mechanizm zepsuty . Koszt około 2500. Czy lepiej jest kupić pompę używana z innej Vectry i zgrać wszystko czy regenerować , dużo czytam że nie ma części zamiennych . Proszę o pomoc mam malo czasu . Dziękuję 

Chciałem jeszcze dodać że mechanik twierdził że koszt naprawy jest od 400 zł do 2500 zł . Zapewniał że duzo nie będzie a wyszło na to co myślałem że powie . 

Nie wiem co on tam chce regenerowac jako zwykly mechanik :D. Sterowniki naprawiaja. Mozna kupic uzywana pompe i dac fachowcowi do skopiowania program zeswojego strrownika do sterownika nowego zeby immo zatrybilo.

Edited by patryk-84a

Najlepiej to skontaktuj sie z firma autokrak z krakowa lub wyszukaj podobna gdzies blizej siebie. Napewno doradza co i jak i jakie koszta. Mechanik jak mechanik moze chciec zarobic sobie. Albo wybiera najdrozsza opcje, dla niego najlatwiejsza.

nie wiem jak z używką ale pewnie też można założyć i zaprogramować immo kompem tylko pin dawcy trzeba

Edited by matro1234

Szukam dobrej używki z jeżdżącego auta . Dzwonilem do Krakowa kilka razy zależało mi na czasie a i tak wyszło jak zawsze . Jeżeli znajdę pompę z takimi samymi nr jak poprzednia to będzie gitara ? mam speca od programowan mowil co musi zrobić itp ale zawsze wolę posłuchać innych . 

No niby mozna ale slydzalem ze sa jakies problemy bo pompa musi miec wlasnie takie same numery. Moze akurat trafisz taka. A jak nie to mozna skopiowac cos tam i bedzie ok.

Techem można wgrać soft do auta. Jaka pompa nie ma znaczenia.

Dzwoń do ,Auto Krak z Rzemienia dowiesz się jak to wygląda i poczytaj sobie na ich stronie dużo jest tam info nie tylko o pompach.Byłem u nich i jestem zadowolony:ok:

Bardzo dobry fachowiec ze sprzetem przelozy kazda wizualnie identyczna pompe dwuwtyczkowa (byly dwuwtyczkowe z taka “scieta” obudowa sterownika, mozliwe ze to tylko vectra b?). Musisz sie skonsultowac z mechanikiem co potrafi, jaki ma sprzet, bo w gre moga wejsc pompy z astry g i zafiry (do tego poza techem potrzebne dodatkowe zabawki). Ja bym najpierw szukal uzywki na miejscu i nie zalowal paru stow wiecej za lepszy egzemplarz. Przekladka to sporo pracy mechanicznej, wyciaganie jednak niesprawnej pompy to spore koszta.

Vectra b nigdy nie miala psg16. Dopiero od 2002r auta dostaly ta pompe. Oznaczenie silnika Y20DTH i Y22DTR. Najlepiej to kupic pompe wylogowana. Wtedy mozna ja zalogowac do auta najzwyklejszym opcomem. Niewylogowana bez kodu to juz trzeba miec sprzet by odczytac kod lub wyczyscic go. W pompie jest ecu wiec wszelkie mapy, ustawienia silnika itp. Z niekazdego auta podejdzie od tak sobie pompa. Bedzie trzeba skopiowac program ze swojej pompy lub techem wgrac odpowiedni pod dany silnik.

ta wycięta to od saaba:D autokrak powie Ci 1000 zł za samo flaschowanie jej pod opla. lepiej kup płaską górę i nie taniej niż 1300 zł ;)  w krakowie, nie w auto kraku mam chłopaczka z aso opla który jest jeszcze bardziej ogarnięty niż zbigniew z autokrak. 

Czy w Polsce jest jakiś warsztat, który zajmuję się kompleksową regeneracją pomp VP44 PSG16? Nie tylko reanimacją sterownika, bo ten bez powodu się nie psuje, ale także naprawą części mechanicznej pompy.

Please login or register to see this quote.

Serio chcesz naprawiac ta pompe?

Kup za 3-4tys anglika z 1.9 i zrob swapa. Troche klamotow z anglika odsprzedasz, ze swojego silnika tez i pewnie taniej cie to wyjdzie niz regeneracja pompy. 

Taki przeszczep w ogóle jest możliwy? W moim przypadku to trochę więcej zabawy ze względu na automatyczną skrzynie biegów.

Poza tym łatwiej będzie chyba już kupić anglika i zrobić mu przeszczep wnętrza na europejskie korzystając z części z mojego auta...

Wydaje mi się, że najlepszą(najszybszą) opcją będzie ewentualna naprawa pompy. Generalnie moje auto pracuje bez zarzutu - nie mam problemów z odpalaniem, ciągnie jak trzeba. Jednak wczoraj po podłączeniu pod kompa wywaliło błąd czujnik położenia wałka krzywkowego - wartość poza zakresem. Po skasowaniu na razie nie wrócił, jednak obawiam się, że może to być początek końca pompy. Poza błędem żadnych innych objawów usterki nie ma...

Edited by lookee86

czujnik ugnił. za niedługo trzeba go bedzie wymienic a tani nie jest

Czujnik w pompie? Czy może czujnik położenia wału? Z tego co wyczytałem ich odczyty są ze sobą bezpośrednio powiązane...

jeśli pisze krzywkowy to w pompie.