Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Daniello001

Przepływomierz a ESP Z18XE

Polecane posty

Witam serdecznie.

Przyszła zima i jakoś widzę że przy temperaturze -20 ssanie mam w okolicach 1000obr/min przez 10-15 sekund a potem 650obr/min. Czy to dobrze?

Dodatkowo podczas dodawania gazu występuje opóźnienie ok 1s. Ale tak chyba ma być.

Postanowiłem więc posprawdzać osprzęt silnika. Czyszczenie przepustnicy itp. No i podczas uruchomionego silnika wypiąłem wtyczkę z przepływomierza. Silnik nawet tego nie odczuł a na desce rozdzielczej pojawiła się kontrolka ESP. Według mnie powinna pojawić się kontrolka check engine... Może poprzedni właściciel coś majstrował przy elektryce i coś spieprzył choć wiązki wyglądają na oryginalne. Przypuszczam że mam walnięty przepływomierz. Ale chciałbym poznać waszą opinię. Nie chcę niepotrzebnie wywalać pieniędzy.

Niestety nie mam dostępu do TECHa a mam jedynie ELM327 który podczas diagnozy wydaje mi się bezużyteczny.

Po odpieciu przepływki wyskakuje kontrolka esp.

W takim bądź razie dziękuję za informację, ponieważ byłem święcie przekonany że powinna wyskoczyć kontrolka check engine i powinno się coś dziać z silnikiem.

A czy uszkodzenie przeplywki blokuje pracę ESP? Bo też mam podejrzenie uszkodzenia przeplywki i pali mi się ESP a kontroli trakcji nie mam bo czuję to na sniegu

Odczytaj błędy to się dowiesz co mu dolega. 

Mam identyczny problem który już poruszałem w temacie sterownika silnika i ESP. Często zapala mi się ESP a rzadko check.W opcomie pokazuje błąd przepływomierza z kolei którego bierze się błąd ESP. Na pomiarach przepływka raz pokazuje ilośc powietrza a czasami zero.Od jakiegoś czasu próbuję rozkminić temat. W książce znalazłem schemat przepływki i stąd moje pytanie. Mam zamiar zmierzyć przejście kabelków ( może któryś nie styka) od wtyczki przepływki do sterownika silnika.Czy numery zaznaczone w kółku to numery pinów w złączu sterownika? Czy da radę w ten sposób to zmierzyć?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Opiszę dokładniej mój problem który prawdopodobnie został rozwiązany.Cyfry zaznaczone na fotce wyżej to piny na wtyczce sterownika silnika.Opcom wskazywał błąd przepływomierza; w blokach pomiarowych pokazywało ilość czerpanego powietrza albo zero. Od tego paliła mi się kontrolka ESP.Przepływomierz podmieniłem na nowy a później na używany - dalej to samo.Potem przyszła kolej na kable; zrobiłem obejście fabrycznej instalacji między wtyczkami i znów to samo - wywalało błąd.Więc tu już do sprawdzenia został tylko sterownik silnika. Został oddany do naprawy (poprawione luty) i od tej pory spokój.Przejechane kilkaset kilometrów i jak na razie żadnej kontrolki na desce ni ma :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...