Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Daniello001

Przepływomierz a ESP Z18XE

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Przyszła zima i jakoś widzę że przy temperaturze -20 ssanie mam w okolicach 1000obr/min przez 10-15 sekund a potem 650obr/min. Czy to dobrze?

Dodatkowo podczas dodawania gazu występuje opóźnienie ok 1s. Ale tak chyba ma być.

Postanowiłem więc posprawdzać osprzęt silnika. Czyszczenie przepustnicy itp. No i podczas uruchomionego silnika wypiąłem wtyczkę z przepływomierza. Silnik nawet tego nie odczuł a na desce rozdzielczej pojawiła się kontrolka ESP. Według mnie powinna pojawić się kontrolka check engine... Może poprzedni właściciel coś majstrował przy elektryce i coś spieprzył choć wiązki wyglądają na oryginalne. Przypuszczam że mam walnięty przepływomierz. Ale chciałbym poznać waszą opinię. Nie chcę niepotrzebnie wywalać pieniędzy.

Niestety nie mam dostępu do TECHa a mam jedynie ELM327 który podczas diagnozy wydaje mi się bezużyteczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po odpieciu przepływki wyskakuje kontrolka esp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim bądź razie dziękuję za informację, ponieważ byłem święcie przekonany że powinna wyskoczyć kontrolka check engine i powinno się coś dziać z silnikiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy uszkodzenie przeplywki blokuje pracę ESP? Bo też mam podejrzenie uszkodzenia przeplywki i pali mi się ESP a kontroli trakcji nie mam bo czuję to na sniegu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odczytaj błędy to się dowiesz co mu dolega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam identyczny problem który już poruszałem w temacie sterownika silnika i ESP. Często zapala mi się ESP a rzadko check.W opcomie pokazuje błąd przepływomierza z kolei którego bierze się błąd ESP. Na pomiarach przepływka raz pokazuje ilośc powietrza a czasami zero.Od jakiegoś czasu próbuję rozkminić temat. W książce znalazłem schemat przepływki i stąd moje pytanie. Mam zamiar zmierzyć przejście kabelków ( może któryś nie styka) od wtyczki przepływki do sterownika silnika.Czy numery zaznaczone w kółku to numery pinów w złączu sterownika? Czy da radę w ten sposób to zmierzyć?

Please login or register to see this attachment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opiszę dokładniej mój problem który prawdopodobnie został rozwiązany.Cyfry zaznaczone na fotce wyżej to piny na wtyczce sterownika silnika.Opcom wskazywał błąd przepływomierza; w blokach pomiarowych pokazywało ilość czerpanego powietrza albo zero. Od tego paliła mi się kontrolka ESP.Przepływomierz podmieniłem na nowy a później na używany - dalej to samo.Potem przyszła kolej na kable; zrobiłem obejście fabrycznej instalacji między wtyczkami i znów to samo - wywalało błąd.Więc tu już do sprawdzenia został tylko sterownik silnika. Został oddany do naprawy (poprawione luty) i od tej pory spokój.Przejechane kilkaset kilometrów i jak na razie żadnej kontrolki na desce ni ma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...