Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

luke94

Skrzynia biegów drążek skała

Recommended Posts

Witam. Posiadam Vectre B 1999 2.0 DI  60Kw  Problem następuję przy odpaleniu samochodu przy minusowej temperaturze. Mianowicie gdy samochód stoi ok 8 godzin (czasem wystarczą 4 zależnie  od temperatury) na mrozie  to po odpaleniu auta nie można wrzucić żadnego biegu drążek porusza sie w prawo w lewo jak to ma miejsce po wrzuceniu luzu natomiast gdy chcemy wrzucić jakikolwiek bieg nie można wepchnąć drążka na miejsce ponieważ jest jak skała. Gdy zostawię samochód z wrzuconym biegiem to odpuszcza dopiero po przejechaniu ok 3 km  (przy temperaturze -15 st). I teraz pytanie właściwe czy ktoś już miał taki problem co zrobić i jak się z tym uporać to jest dość uciążliwe i prosił bym o jakieś porady. Myślałem o wymianie oleju w skrzyni czy to możliwe ze to on tak gęstnieje ? Dodam że od strony mechanicznej nie jestem zbyt biegły więc prosił bym o nie wyśmiewanie bo nie wiem o co chodzi. Proszę o jakieś porady bo nawet nie wiem od czego mam zacząć. Dodam że jest to mój pierwszy samochód mam go od 4 lat i pierwszy raz mam taki problem przy takich temperaturach a i samochód nie jest garażowany to tez może być przydatna informacja. :( 

Od oleju napewno trzeba zacząć. Podejrzewam że najświeższy to on nie jest

Jeśli olej ma 18 lat to nie tyle gęstnieje co może zamarzać. ;) każde siłowe wbijanie biegów idzie w synchronizatory, wiec czym prędzej wymieniaj a może się sprawa zakończy bez większych problemow. 

W poniedzialek jade do mechanika zeby wynienil olej napisze co i jak i czy pomoglo ;)  Silowo nigdy nie wbijam jak nie wchodzi to nie ma co na sile szarpac czy ciagnac bo mozna wiecej zlego niz dobrego zdzialac ;)

No wiec tak zostal wymieniony olej w skrzyni biegow na olej do skrzyni automatycznej. Niestety na linkach od zmiany biegow w pancerzykach sa pekniecia linki zostaly nasmarowane plynem chamulcowym  ktory nie powinien zamarzac niestety samochod pozostawiony na dzien zeby sprawdzic. I tu pojawia sie problem linki nadal zamarzają nie pomoglo nawet ich smarowanie. I prawdopodobnie bedzie konieczna ich wymiana.

Please login or register to see this quote.

Hamulcowym !!!

Nie nie zmieniła sie magicznie w automat. Poprostu przeczytalem wiekszosc tematow na forum i w wiekszosci bylo to zalecane rozwiazanie wymienienie oleju na mniej gęsty od skrzyni automatycznej. W serwisie opla takze proponowano mi to rozwiązanie. wiec dlatego olej zostal wymieniony na taki a nie inny. A co do błędu to kazdy je popelnia i po co odrazu sie denerwowac? 

na naszym forum???

Ja pierwszy raz spotykam się tutaj z takim przypadkiem i sugestią.

Nie nie na naszym forum. Czytalem tez inne tematy na innych forach wypowiedzi ludzi pozatym, skoro w serwisie u opla zaproponowali mi to samo rozwiazanie, i wedlug numeracji jest to jakis tam zamiennik oryginalnego oleju to nie jest to zle rozwiazanie. Tak jak mowilem nie znam sie na tym nie spisuje wszystkich numerów dokladnie i nie sprawdzam skoro w oplu wedlug numeracji wyskakuje nowszy zamienik i oni zalecają wymianę na coś takiego to znaczy ze jest to dobre rozwiazanie