Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

macck0

Vectra B 2.0,DTI wyciek oleju

Recommended Posts

Witam, z góry chciałbym zaznaczyć, iż jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy mechaniczne, więc przepraszam, jeśli coś niezrozumiale wytłumaczę :)

Sytuacja z dzisiaj rano, wiadomo, ostry mróz, ok. 17 stopni poniżej zera. Moja Viki odmawia posłuszeństwa, nie mogę odpalić, dzwonię po taksiarza, zapalamy od kabli , wszystko na ten moment wydaje się spoko. Chciałem rozgrzać silnik, pojeździć po mieście, zatem postałem jakis czas na parkingu, a następnie przystąpiłem do jazdy. Z początku dziwna praca silnika, ale myślę zimny, trzeba przeczekać. Po jakimś czasie jednak silnik zaczął mi ostro przerywać, jakby się dusić, zjechałem więc na najbliższy parking. Zaczęło śmierdzieć spalenizną, więc szybko pod maskę. Jednak po otwarciu nic nie dymiło, itd. Przeczekałem na parkingu, przestało śmierdzieć, silnik zaczął dobrze pracować, więc udałem się w dalszą trasę. Wszystko bylo ok, do momentu, kiedy zobaczyłem, że kontrolka od oleju zaczyna mi mrugać. Na szczęście byłem blisko domu i szybciutko na parking, z obawy żeby nie zatrzeć silnika. Wychodzę z auta, a za mną strużka oleju, kucnąłem żeby sprawdzić skąd on się wydobywa. Kapie z prawej strony obok koła. Dalsza jazda niemożliwa (przynajmniej tak sądzę,zostaje mi chyba hol lub laweta) moje pytanie do Was, co to moze być, czy przyczyna może być zamarznięta odma? (taką sugestię usłyszałem od znajomego). Jaki to mniej więcej koszt? Pytam, gdyż i tak mam ostatnio duzo wydatków, a nie wiem czy jestem na to w tej chwili gotowy. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z prawej strony czyli od strony pasażera, tak ? Pod maską widać że coś jest ochlapane olejem ? Jak ci silnik przerywał to nie kopcił przy tym ?

Edited by Majkel93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, możliwe że rzeczywiście odma zamarzła tylko jeżeli to by było to najszybciej powinno wywalić olej przez miarkę oleju no chyba że któryś uszczelniacz puścił. Trochę mało informacji podałeś a auto jak użytkowane głównie po mieście czy 50:50?

Edited by promort

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Moim w skromnym zdaniem w DTI nie ma opcji żeby odma zamarzła bo to jedynie kilka cm węża o względnie sporej średnicy bez żadnych filtrów i zbiorniczków. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli z prawej strony możliwe że został przebity czujnik ciśnienia oleju,może pękła ta rurka podająca olej do turbo częsty przypadek ale i możliwe że puścił uszczelniacz na wale po prostu przymarzł a jak zakręciłeś coś się urwało,ale to jest gdybanie musisz sam to obadać i daj znać.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/UVntJxk.jpg&key=8d3ffeefe249e86ebcd8985ab586c70264b931c222dbd20e9c161dd5c52667c0" class="ipsImage" alt="UVntJxk.jpg" />

Share this post


Link to post
Share on other sites

odma w DTI nie zamarznie chyba że masz wode zamiast oleju ;p

Stawiam na uszczelniacz wału - znam przypadek że puścił sam gdy auto stało w garażu z tym że w garażu był spory mróz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...