Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

brat269

Dziwny dźwięk podczas hamowania

Recommended Posts

Witajcie ;)

Problem wygląda następująco. Jest zima, śnieg więc mogłem to bezpiecznie nagrać przy mniejszej prędkości, szczegóły w dołączonym filmie.
Klocki i tarcze były wymieniane pół roku temu, płyn hamulcowy w zeszłym miesiącu, samochód hamuje, abs sie załącza i pedał odbija, jednak niepokoi mnie działanie układu.
Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną ;)

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by brat269

Pompa abs troche głośno pracuje ale to nic nadzwyczajnego. Nie ma co kombinować. 

Witam, mam to samo ze swoją vectrą jak kolega. Hamulce działają tylko jak auto chwile postoi, to po ruszeniu i zahamowaniu słychać dokładnie ten sam dźwięk co na nagraniu. Jak tak brzęczy to samochód słabiej hamuje jednak po jakimś czasie przestaje i jest dobrze. I kontrolka ABS się pali. Pompa do wymiany?

Dodam jeszcze, że jak otworze maskę, odpale auto i wciskam pedał hamulca to coś syczy.

Edited by Justek

hm... mi kontrolka się nie świeciła ;) miałem kilka "okazji" awaryjnego hamowania z większej prędkości z przedziału 100-150 i abs działał prawidłowo, dźwięk z nagrania się nie pojawiał a w jego miejscu naturalny dźwięk pracy pompy.

sprawdź bezpieczniki;  syczenie -> coś konkretniej?

Jak teraz pomyślę to kontrolka paliła się dużo wcześniej od pojawienia się tego dźwięku więc chyba nie ma z tym nic wspólnego. Mi ten dźwięk pojawia się tylko jak ruszę i muszę za chwile zahamować. I co dziwne to wraz z dźwiękiem auta słabiej hamuje. Później hamulce działają normalnie.

Syczenie jakby powietrze gdzieś ulatywało z okolic serwa. Dzisiaj to przypadkiem zauważyłem. Jutro zobaczę dokładniej skąd to dobiega

W moim przypadku winny jest pierścień abs :) 

Edited by Justek

Mam ostatnio ten sam problem. Tez ten dźwięk się pojawia od kilku miesięcy. Dodatkowo bije padał hamulca jak przy krzywej tarczy ale tarcze i klocki wymienione wczoraj i jest bez różnicy. Kontrolka wciąż się świeci ABS. POMOCY. Myślę nad wymianą płynu i piasty z lozyskiem. Tylko czy jest sens?

Edited by Jhil