Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Chrissolinsky

Nieprawidłowa praca nawiewu (dmuchawy)

Polecane posty

Witam, od jakichś trzech dni mój nawiew oszalał, w czasie jazdy co chwilę zmienia siłę nawiewu, a co najgorsze nie przerywa pracy po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta czego wynikiem jest rozładowany akumulator przy następnej próbie odpalenia (np. o poranku). Nie mam pojęcia co mogło się stać, dmuchawa pracuje jak chce pomimo ustawienia klimatronika, i co chwilę zmienia siłę nawiewu głównie jest to odczuwalne z otworów kierujących powietrze na przednią szybę. Ostatnio sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i myślałem że tam coś mogłem zmajstrować ale tam wszystko jest ok. Dodam tylko, że auto nie pokazuje temp. zewnętrznej z powodu prawdopodobnie padniętego czujnika ale to już było od dawna więc nie wiem czy to może być czynnikiem sprawczym. Macie jakieś pomysły co mogło się stać?

Edytowano przez Chrissolinsky

W momencie jak pokrętło obrotów ustawisz na zero to też nie przestaje pracować? Jeśli masz klimatyzację automatyczną tzw. climatronic to winowajcą może być rezystor który jest przy wentylatorze. Swoja drogą wentylator też przy okazji bym sprawdził. Jakiś czas temu miałem problem z falującymi obrotami wentylatora i okazało się, że był cały zalany/zawilgocony - nowe szczotki i czyszczenie całości usunęło problem.

Witam, dzięki za odpowiedź. Otóż dmuchawa pracuje zupełnie jak jej się podoba, potrafi zacząć dmuchać gdy pokrętło jest na "0" a nawet wtedy gdy silnik jest wyłączony, auto zamknięte a ja sobie smacznie śpię:mellow:, co jak wspominałem skutkuje rozładowaniem akumulatora. Jedyne co chroni mnie przed każdorazowym ładowaniem aku to wyjmowanie bezpiecznika "wewnętrznej dmuchawy klimatyzacji" za każdym razem gdy zostawiam auto na dłuższy czas.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...