Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sylwo28

Z19DTH VC polift 2008 dymi szarpie na zimnym korekty

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu (2 lata :)  ) pisałem o problemach z rozruchem i pracą silnika przy ujemnych temperaturach. Po nadejściu lata zapomniałem o problemie a przy następnej zimie się przyzwyczaiłem B)

Nadejszła jednak wielkopomna chwila i jestem już w posiadaniu opcoma.  Jako że problem z dymieniem i szarpaniem w ujemnych temperaturach jest nadal, postanowiłem zobaczyć co się dzieje z dawkami wtrysków "na zimno" i "na ciepło".

Aby było klarownie, napiszę co i jak:

PROBLEM: przy niskich temperaturach silnik zapala z trudem, przez kilka minut szarpie, telepie, z rury siwy dym, czuć nie spaloną ropę. Na ciepłym odpala od strzała, jest OK. Auto ma DPF, EGR, usunięte klapy z kolektora. Silnik jak w tytule.

Co zrobiłem "w międzyczasie":  nowy akumulator, wycięte klapy z kolektora (wcześniej potrafił zgasnąć), regularnie dolewam do paliwa polepszacz (diesel skydd lub ekwiwalent), sprawdziłem śiece żarowe (+ akumulatora do końcówek swiec, wszystkie iskrzą)

Co zauważyłem po podpięciu opcom:

ogromna korekta dla 3go cylindra na zimnym motorze , na zagrzanym wygląda to chyba w miarę dobrze. Poniżej fotki.

PYTANIE: co mogę zrobić we własnym zakresie aby wykluczyć padnięty wtrysk lub kiepską kompresję  na tym cylindrze. Liczę na Was :)

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

A jakie masz kostki na wtryskach, żółte czy niebieskie?

Sprawdziłbym jednak EGR. Potem wtyczkę na 3 wtrysku, na końcu wtrysk.

Edited by ksmx

To polift więc wtyczki niebieskie 

Jak mam sprawdzić EGR?  wypiąć wtyczkę przy zamkniętym? 

Please login or register to see this quote.

@sylwo28 , chyba mówimy o tym samym problemie.

Zaślep EGR i sprawdź. U mnie pomogło, spokój.

Edited by Pyrkonte

I jak rozwiązałeś problem bo mam bardzo podobnie?

Witam ponownie. 

Otóż tak : kupiłem nowe świece (Bosch).  Wymiana banalna w tym silniku, poza tym mam klucz dynamometryczny więc się nie stresowałem B)

Niestety stare świece były dobre (grzały wszystkie, czubkiem czyli OK) 

Co ciekawe, świeca 4 cylindra była mokra. (świece wymieniałem na letnim silniku, po kikuminutowej jeździe). Patrząc na korekty, spodziewałem się raczej problemów na 3 cylindrze. Świeca mokra więc spalanie w tym cylindrze kiepskie. Teraz wiem czemu mi tak dymi na zimno. 

Na dniach kupuję zestaw do pomiaru kompresji (przyda mi się w drugim aucie)  i zobaczymy... 

Ciekawostka : od kilku dni  zapala bardzo dobrze, dymi niewiele, spalanie spadło...  Nie wiążę tego z temperaturą bo odpala zauważalnie lepiej mimo kilkustopniowego mrozu. Jako że w cuda i cudowne samoleczenie nie wierzę, przyjrzę się zaworowi EGR...