Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

frankozola

[Z18XE] - Silnik spalił cały olej, błąd P0036, P0136

Recommended Posts

Witam w Nowym Roku!

Mam niemały problem. Na sylwestra byłem w trasie w obie strony 600km .Poziom oleju przed jazdą był okej (3/4 miarki na bagnecie) jak już wracałem, przed domem zapaliła mi się rezerwa. Przejechałem około 10km na niej, i tuż przed stacją zapaliła mi się żółta kontrolka oleju. Auto zatankowałem do pełna, zapaliłem, kontrolka nie świeci. W trakcie jazdy do domu (jeszcze 40 km), w połowie drogi znowu zapaliła się kontrolka. Dzisiaj, zrobiłem mała rundkę w koło osiedla, odczekałem 5 minut, sprawdzam olej i na bagnecie mała kropla na spodzie miarki... Włosy stanęły mi dęba... Ani nie było wycieków, ani jakichś innych oznak, że coś może być nie tak.. jedynie jest problem z sondą lambda. 

Dodatkowo słyszę jakieś dziwne cykanie silnika.. Najlepiej słychać to w 0.04 - 0.06 sek filmu 

Auto też czasem lubi "przydusić" 19 sekunda. Już nie wiem co się dzieje.

Auto miało padnięty termostat - zaraz po zakupie go wymieniłem. Teraz w trakcie jazdy temp jest około 87 stopni, czasem wzrośnie do 90 przy mocnym przygazowaniu i znowu opadnie. Możliwe że sonda lambda robi taki bałagan?
odczyt z mojego Opcoma.

Please login or register to see this quote.

Płyny okej - oprócz oleju- ciutke ubywa z chłodnicy bo jest podrdzewiała (nie oryginalna) - będę ją wymieniał po zimie.
Człowiek oszczędza, lata w koło auta jak głupi przez zakupem, nie śpi trzy noce czy to na pewno "to" auto o i po miesiącu wychodzą... a w trase do pracy trzeba jechać.. 

Edited by frankozola

Hej,
Nikt nie wie co poradzić - czy diagnoza jest prosta - uszkodzone pierścienie i silnik do remontu

Tak jak napisano wyżej. Zapieczony był jeden pierścień.
Wymiana wszystkich pierścieni, planowanie głowicy, wymiana śrub, plus parę innych robót i ma teoretycznie być okej. Zobaczymy :) Na razie auto ma być oszczędzane przez ponad 1000km i trzeba kontrolować olej. Mam nadzieję że będzie spalanie oleju nie większe jak to podawane przez producenta :)

Witam, no i pomoglo? Ja z Niemiec jechalem 1000 km/130-140km/h i musialem litra dolac. Dziwna sprawa, bo kupilem auto od sasiada w Niemczech, auto ma przejechane 110 tys. z pelnym serwisem.

Pomogło. Po 1300km autostrada jest okej ☺😃

Jedyne co to pod koniec jazdy zaczęło go dusić. Na drugi dzień pod komputer i okazało się że błąd czujnika położenia wału. Wymiana tego elementu w kraju produkcji samochodu kosztuje 100 euro 😁. Ale jest okej. Ważne że serce odzylo i się cieszy z jazdy

1300 km i zadnej dolewki? jaka predkosc jazdy? Kurde, cos mi sie wierzyc nie chce :(

Frankozola jeżeli masz silnik x18xel to masz 115km a nie 125 jak w opisie. Po za tym w VC żaden 1.8 nie miał 125km. Były 115, 122, 140.

Tak. Sprawdzałem jeszcze wczoraj po kolejnym tysiącu. Stan jest taki sam. :):) :ok:  Olej ściemniał ale żadnego ubytku. Jazda cały czas w okolicach 130-140 kmh Zdażało się mocniej przyspieszyc do 180 czy zwolnić ze względu na ruch.

Please login or register to see this attachment.

Po nr VIN można sprawdzić w EPCco tam naprawdę siedzi. 125 konnych 1.8 w viki nigdy nie było

1.8 pójdzie 180? Fajnie.

wysłane z Nokii 3210

jak możesz,to ile taka zabawa kosztowała?