Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Yri

Alpine IVA-W202R a fabryczna instalacja audio

Recommended Posts

Witam posiadam stację Alpine  IVA-W202R i myślę czy jest sens montażu do mojej Vectry C. Radio fabryczne jakie aktualnie posiadam to model Philips CCRT 2008, głośniki fabryczne (nic nie ruszane).

Mam też na stanie głośniki Alpine (Nie pamiętam dokładnej nazwy), aktualnie jeszcze zamontowane w moim starszym aucie Volvo S40 w boczkach drzwi nisko-tonówki i osobne gwizdki, do tego subwoofer JBl wzmacniacz JBL+ kondensator i głośniki na tył też alpine, zwrotnice hertz'a na przednią scenę.Ten zestaw robi robotę w moim Volvo ale chcę go sprzedać dla tego muszę wymontować audio. Z podłączeniem mojego starego zestawu nie mam problemu bo sam to montowałem ale jest pytanie czy jest sens przekładanie wszystkiego do mojej VC. Wiem, że muszę dokupić moduły do wyświetlacza lub sam kabel a może mogę go wykonać samemu. Są schematy kabla do podłączenia kierownicy pod radio ale czy nie będzie problemu z komputerem auta (brak kolizji z informacjami na środkowym wyświetlaczu). Chcę aby wszystkie funkcje komputera były wyświetlane na centralnym wyświetlaczu a to co z audio na panelu Alpine. Kierownica ma sterować moim radiem.

Chciałbym prosić o opinię czy jest sens przekładki i co ewentualnie muszę zakupić aby zestaw współgrał z VC.

Dodam, że na wiosnę wygłuszam drzwi.

Jeżeli nie ma to sensu to proszę o opinie dla czego. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeżeli nie podałem wystarczających informacji i ew. sprostowanie moich błędów

Z góry dziękuję wszystkim za uwagi i pomoc

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym tego nie robił. Ale mam pytanie - w jakim celu chcesz to robić? Nie zadowala cię oryginalne nagłośnienie? :mysli:

Twoje wahanie mi podpowiada, że raczej wszystko jest OK, tyle że myślisz że jak przełożysz to wszytko to będzie znacznie lepiej. <_<

Wygłuszenie drzwi - OK, to rozumiem. :ok:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, co do jakości dźwięku to jest zauważalna różnica na korzyść Alpine. Sama moc jak i barwa dźwięku z zestawu jaki chce przełożyć mnie osobiście bardziej odpowiada. kolejnym aspektem jest sam wyświetlacz i możliwości rozbudowy, płyty DVD też robią różnicę w pojemności oraz żadna dziura nie wpływa na odczyt płyty. Jedyne co mnie nurtuje to samo podpięcie czyli co mogę stracić po podmianie radia a co mogę zachować przy użyciu ewentualnych adapterów. Dodam, że przez kabel micro usb podpinam swój telefon przez adapter do Alpine i mam wszystkie funkcje z telefonu na wyświetlaczu (YT klipy bez utraty na jakości)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...