Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rafal_83

CD30 MP3 Blaupunkt - dorobienie aux stereo.

Recommended Posts

Panie i Panowie.

Szlag mnie trafiał że moja Viki była uboga pod kątem braku aux i postanowiłem za wszelką cenę ten aux dorobić, ale nie jakiejś mizernej jakości podłączając się w gniazda telefoniczne mono, tylko pełne stereo na głośniki przód i tył. Dorwałem się do instrukcji serwisowej CD30 mp3 i zacząłem studiować. Postanowiłem chwilowo poświęcić CD z którego i tak nie korzystam i zyskać AUX. Cała robota zajęła mi max 1h z demontażem i montażem radia. Potrzebny jest nam tylko kabel z jackiem :)

Zdejmujemy pokrywę radia, wyjmujemy napęd CD i dolutowujemy kable kanałów Lewy Prawy we wskazane miejsca na rysunku. Masa do radia.Przecinamy DELIKATNIE ścieżki wychodzące z kondensatorów C8701 i C8702. Składamy, skręcamy - działa.

W przyszłości, gdy będę chciał CD zreanimować zastosuję włącznik bistabilny który pozwoli złączyć przecięte ścieżki. Na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby.

Wyprowadziłem kabel aux tylną ścianką radia. Jest tam otwór o średnicy około 8mm. Nic nie wierciłem. Kabel jack chwilowo znajduje się w popielniczce, bo tak mi wygodnie :)

Minusy instalacji!

- w napędzie CD musi być płyta, zawsze, nie ważne z czym, być musi ! :)

Pytać - odpowiem.

Jak to działa i jak gra: (przepraszam za jakość, autofocus na mrozie zgłupiał :P)

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.