Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Rafal_83

CD30 MP3 Blaupunkt - dorobienie aux stereo.

Polecane posty

Panie i Panowie.

Szlag mnie trafiał że moja Viki była uboga pod kątem braku aux i postanowiłem za wszelką cenę ten aux dorobić, ale nie jakiejś mizernej jakości podłączając się w gniazda telefoniczne mono, tylko pełne stereo na głośniki przód i tył. Dorwałem się do instrukcji serwisowej CD30 mp3 i zacząłem studiować. Postanowiłem chwilowo poświęcić CD z którego i tak nie korzystam i zyskać AUX. Cała robota zajęła mi max 1h z demontażem i montażem radia. Potrzebny jest nam tylko kabel z jackiem :)

Zdejmujemy pokrywę radia, wyjmujemy napęd CD i dolutowujemy kable kanałów Lewy Prawy we wskazane miejsca na rysunku. Masa do radia.Przecinamy DELIKATNIE ścieżki wychodzące z kondensatorów C8701 i C8702. Składamy, skręcamy - działa.

W przyszłości, gdy będę chciał CD zreanimować zastosuję włącznik bistabilny który pozwoli złączyć przecięte ścieżki. Na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby.

Wyprowadziłem kabel aux tylną ścianką radia. Jest tam otwór o średnicy około 8mm. Nic nie wierciłem. Kabel jack chwilowo znajduje się w popielniczce, bo tak mi wygodnie :)

Minusy instalacji!

- w napędzie CD musi być płyta, zawsze, nie ważne z czym, być musi ! :)

Pytać - odpowiem.

Jak to działa i jak gra: (przepraszam za jakość, autofocus na mrozie zgłupiał :P)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...