Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
carolbe

Z19DTH Coś piszczy na zimnym silniku

Polecane posty

Witam,

Od dłuższego czasu po odpaleniu silnika rano coś mi piszczy w silniku.... Brzmi jak pisk jakiegoś paska ale słychać tylko gdy jadę na półsprzęgle wyjeżdżając z placu. Próbowałem nagrać filmik ale albo nie mam nikogo do pomocy żeby nagrał albo jak już ktoś jest to akurat nie piszczy... Na początku wydawało mi się, że do coś z okolic paska alternatora ale nie jestem pewny bo ciężko zlokalizować źródło tego pisku... Piszę bo może ktoś miał podobną sytuację i mnie naprowadzi a jeśli nie to będę dalej próbował z tym filmem :) Nawet nie mam jak do mechanika jechać bo jak dojadę to auto ciepłe i nic nie słychać a nie mogę niestety nawet na 1 dzień zostawić...

Pisk ustępuje po 20-30 sekundach od odpalenia samochodu.

Pozdrawiam

EDIT:
Udało mi się coś nagrać jednak na postoju i słychać to minimalnie i przez chwilę w 18 sek i koło 24... ale trzeba się przysłuchać. Gdy jadę na półsprzęgle to słyszę nawet w środku auta... I mi się tak przypomniało, że im bardziej wilgotno jest tym bardziej jest słychać... Ogólnie wydaje mi się, że motor dziwnie pracuje...

Jeśli za słabo jechać będę próbował dalej nagrać lepszy filmik :)

Edytowano przez carolbe

Witam

Troszkę brzmi jak odgłos jakiegoś luzu na szpilce od kolektora, wpada w rezonans i popiskuje. Kiedy motor jest zimny drgania przez niego generowane są większe stąd ustępowanie odgłosu po rozgrzaniu i uspokojeniu się wtrysków. Sprawdź te szpilki być może któraś strzeliła albo przez luz, bo nie wiem może słabo dokręcona, przymierza się powoli do tego (odgłos jeszcze bardzo delikatny). Znana usterka w 1.9 DTH piszą o tym tutaj sporo.

Edytowano przez Tomasz84

Kolektor wydechowy masz na myśli? Był robiony z pół roku temu... Myślę że jakość jest słaba próbuję nagrać inny film. Z kolektorem też mam film ale to inny rodzaj pisku bo na wolnych obrotach  po przygazowaniu było słychać. A tutaj po przygazowaniu nic nie słychać jedynie trochę na wolnych obrotach i najbardziej na półsprzęgle... 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...