Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
carolbe

Z19DTH Coś piszczy na zimnym silniku

Polecane posty

Witam,

Od dłuższego czasu po odpaleniu silnika rano coś mi piszczy w silniku.... Brzmi jak pisk jakiegoś paska ale słychać tylko gdy jadę na półsprzęgle wyjeżdżając z placu. Próbowałem nagrać filmik ale albo nie mam nikogo do pomocy żeby nagrał albo jak już ktoś jest to akurat nie piszczy... Na początku wydawało mi się, że do coś z okolic paska alternatora ale nie jestem pewny bo ciężko zlokalizować źródło tego pisku... Piszę bo może ktoś miał podobną sytuację i mnie naprowadzi a jeśli nie to będę dalej próbował z tym filmem :) Nawet nie mam jak do mechanika jechać bo jak dojadę to auto ciepłe i nic nie słychać a nie mogę niestety nawet na 1 dzień zostawić...

Pisk ustępuje po 20-30 sekundach od odpalenia samochodu.

Pozdrawiam

EDIT:
Udało mi się coś nagrać jednak na postoju i słychać to minimalnie i przez chwilę w 18 sek i koło 24... ale trzeba się przysłuchać. Gdy jadę na półsprzęgle to słyszę nawet w środku auta... I mi się tak przypomniało, że im bardziej wilgotno jest tym bardziej jest słychać... Ogólnie wydaje mi się, że motor dziwnie pracuje...

Jeśli za słabo jechać będę próbował dalej nagrać lepszy filmik :)

Edytowano przez carolbe

Witam

Troszkę brzmi jak odgłos jakiegoś luzu na szpilce od kolektora, wpada w rezonans i popiskuje. Kiedy motor jest zimny drgania przez niego generowane są większe stąd ustępowanie odgłosu po rozgrzaniu i uspokojeniu się wtrysków. Sprawdź te szpilki być może któraś strzeliła albo przez luz, bo nie wiem może słabo dokręcona, przymierza się powoli do tego (odgłos jeszcze bardzo delikatny). Znana usterka w 1.9 DTH piszą o tym tutaj sporo.

Edytowano przez Tomasz84

Kolektor wydechowy masz na myśli? Był robiony z pół roku temu... Myślę że jakość jest słaba próbuję nagrać inny film. Z kolektorem też mam film ale to inny rodzaj pisku bo na wolnych obrotach  po przygazowaniu było słychać. A tutaj po przygazowaniu nic nie słychać jedynie trochę na wolnych obrotach i najbardziej na półsprzęgle... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.