Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
carolbe

Z19DTH Coś piszczy na zimnym silniku

Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu po odpaleniu silnika rano coś mi piszczy w silniku.... Brzmi jak pisk jakiegoś paska ale słychać tylko gdy jadę na półsprzęgle wyjeżdżając z placu. Próbowałem nagrać filmik ale albo nie mam nikogo do pomocy żeby nagrał albo jak już ktoś jest to akurat nie piszczy... Na początku wydawało mi się, że do coś z okolic paska alternatora ale nie jestem pewny bo ciężko zlokalizować źródło tego pisku... Piszę bo może ktoś miał podobną sytuację i mnie naprowadzi a jeśli nie to będę dalej próbował z tym filmem :) Nawet nie mam jak do mechanika jechać bo jak dojadę to auto ciepłe i nic nie słychać a nie mogę niestety nawet na 1 dzień zostawić...

Pisk ustępuje po 20-30 sekundach od odpalenia samochodu.

Pozdrawiam

EDIT:
Udało mi się coś nagrać jednak na postoju i słychać to minimalnie i przez chwilę w 18 sek i koło 24... ale trzeba się przysłuchać. Gdy jadę na półsprzęgle to słyszę nawet w środku auta... I mi się tak przypomniało, że im bardziej wilgotno jest tym bardziej jest słychać... Ogólnie wydaje mi się, że motor dziwnie pracuje...

Jeśli za słabo jechać będę próbował dalej nagrać lepszy filmik :)

Edited by carolbe

Witam

Troszkę brzmi jak odgłos jakiegoś luzu na szpilce od kolektora, wpada w rezonans i popiskuje. Kiedy motor jest zimny drgania przez niego generowane są większe stąd ustępowanie odgłosu po rozgrzaniu i uspokojeniu się wtrysków. Sprawdź te szpilki być może któraś strzeliła albo przez luz, bo nie wiem może słabo dokręcona, przymierza się powoli do tego (odgłos jeszcze bardzo delikatny). Znana usterka w 1.9 DTH piszą o tym tutaj sporo.

Edited by Tomasz84

Kolektor wydechowy masz na myśli? Był robiony z pół roku temu... Myślę że jakość jest słaba próbuję nagrać inny film. Z kolektorem też mam film ale to inny rodzaj pisku bo na wolnych obrotach  po przygazowaniu było słychać. A tutaj po przygazowaniu nic nie słychać jedynie trochę na wolnych obrotach i najbardziej na półsprzęgle...