Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pawelek110

Dvd90 samo się włącza

Recommended Posts

Cześć. 

Problem jak w temacie. Nie mam już sił walczyć z tym radiem i postanowiłem je potraktować przekaźnikiem. Jednak mam problem z podłączeniem sterowania przekaźnika. Myślałem czy nie wpiąć się w kabel zasilający drzwi kierowcy. Ten pierwszy z lewej u góry z wtyczki do drzwi. Masa wiadomo, a wyjście przekaźnika to oczywiście plus z radia. Na moje amatorskie oko wydaje się być ok, ale proszę Was o radę. Czy jak podłączę sterowanie przekaźnika z kabla zasilającego szyby to czy nic się nie spapra? Moduł komfortu czy cim czy cokolwiek innego nie będzie sypało błędów? Albo czy ten kabel zasilający silnik szyb nie spali przekaźnika? W końcu jest tam 30A na obwodzie. Wybrałem akurat ten kabel, ponieważ po zamknięciu auta znika tam napięcie i automatycznie odlaczyloby mi radio z prądu. Chyba że macie jakieś lepsze miejsce gdzie wpiąć sterowanie albo inne rozwiązanie problemu włączającego się radia.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

A nie lepiej zdiagnozować czemu same się włącza?

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być syf pojawiający się na CANie, typu jakiś zewnętrzny moduł który daje zbliżony układ bitów przez co radio odpala, masz jakieś moduły typu Opel Scan,  zewnętrzny alarm itd?

Druga opcja to jakieś zwarcie na panelu, wewnątrz radia ale żeby to zdiagnozować trzeba by je rozbebeszyć podpiąć na zewnątrz, jeżeli byś chciał to ewentualnie mogę do niego zajrzeć, już parę ciężkich przypadków ogarnąłem, gdzie ludzie chcieli radia wyrzucać.

Ja już też desperacko podchodzę do tematu. Lekko pół roku z tym walczę.

Mam tylko podpięty w obd moduł happylightshow,(sygnalizacja DPF) ale moduł już długo mam i nie było takich problemów. Radio nie jednokrotnie rozkrecalem i czyściłem co moglem. Niczego uszkodzonego nie zauważyłem. Mówisz  że panel radia może mieć jakieś zwarcia?

P.s. nie zawsze tak jest.. nieraz parę dni jest ok,a czasem po każdym zamknięciu auta radio się włącza

Niższy post mi się zdublowal, proszę usunac

Edited by pawelek110

Tak mi się wydaje że może być coś z panelem. Spróbuj może w pierwszej kolejności otworzyć auto i delikatnie popukać w panel, wcisnąć jakiś śrubokręt pomiędzy panel a bok konsoli i delikatnie spróbuj nim poruszać.

Nie zmieniałeś przypadkiem podświetlenia w radiu? Co się pojawia na wyświetlaczu jak się załącza, jakaś konkretna funkcja czy to na czym ostatnio zostawiłeś?

Spróbuj wyjąć  płyty  z  napędów  i zobacz  czy  problem się  pojawia  lub odepnij całkiem  napędy na  taśmach . .Mi  to  wygląda  na  czujnik płyty  w napędzie.

Radio włącza się na tym na czym wyłączyłem.  Najczęściej cd bo tego słucham, ale radio też się zdarzalo. Ruszanie panelem nie uruchamia radia. Podświetlenia nie zmieniałem. Co do czujnika płyty. Czytałem dużo tematów z tym czujnikiem i nie mam pojęcia co to jest i gdzie. Rozkrecalem niejednokrotnie radio.. i jedyne co znalazłem to 3 krańcówki na płytce elektronicznej napędu audio. Podpowiecie co to za czujnik? Bo może to on jest uszkodzony, gdyż czasem się zdarzalo że wypluwalo płytę i nie dało rady jej włożyć spowrotem. Narazie płyta wkłada się bez problemu. 

Jak wyjmowałem płytę z napędu audio to radio też się włączało. 

Edited by pawelek110

Musisz odpiąć napęd od radia i wtedy zobaczyć czy będą dalej cyrki

Dziwaczna sprawa. W piątek po odczytaniu Twojej, JarekS wiadomości zanim miałem odłączyć napęd audio coś mi się ubzdurało żeby obejrzeć sobie kable po których idzie zasilanie radia. Dokopałem się do skrzynki bezpieczników pod kierownica .. i rozłączyłem wtyczki i przekaźniki. Po chwili wszystko podpiąłem. Pomijając to, że miałem przez chwile dziwne objawy w samochodzie :P to radio chyba się ogarnęło. Jak to robiłem to było dosyć późno już wiec nie wyciągałem radia. Następnego dnia zobaczyłem, że radio się nie włączyło więc postanowiłem poczekać. Do dzisiaj radio się nie włączało. Poczekam jeszcze i będę obserwował. Czysty przypadek czy to rozłączenie miało jakieś znaczenie?

Temat do zamknięcia. Nie miałem już czasu ani sił żeby sprawdzać co jest nie tak. Zastosowałem przekaźnik i radio ma odcięty prąd po zamknięciu auta i przywrócony po otwarciu. Pozdrawiam

Edited by pawelek110
rozwiazałem problem