Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bartek2606

wszystko sprawne, a stuka

Recommended Posts

Witajcie, nie mam już siły. z przodu prawe koło głuche uderzenia, praktycznie nawet na równej drodze, wszytsko wymienione, żadnych luzów dalej to samo, wymieniłem amorki poduszki łożyska nadal to samo. Gościu dzisiaj na stacji mi powiedział że mam lużnie (jak bujam autem i trzymam nakrętkę od góry to czuć luzy ale w lewym kole także a jest cicho, próbowałem dokręcić nie chce dalej iść). Do tego 2 miesiące temu wymieniałem z tyłu amory, praktycznie autem nie jeżdziłem, dzisiaj na kocich łbach zaczeło jakby bić blacha o blache, później zmieniło dzwiek na plastik o plastik, żadnych luzów nigdzie, klapą ruszałem sztywna wszystko z bagażnika wywaliłem i nic nie pomogło. Auto VC HB 1.9 150 km

Gumy na stabilizatorze dobre masz ? chodzi mi o przód jak i o tył?

tak wymieniane, już z 5 razy byłem na stacji diagnostycznej nie zawsze na tej samej i dzisiaj także no kompletnie nic choćby na siłe coś wyszukać

Amortyzatory z przodu jakiej firmy zakładałeś ?

kayaba chyba 

Jeszcze przychodzi mi na myśl sprężyny może pękła znaczy odleciał kawałek i nie widać pęknięcia na pierwszy rzut oka

sprężyny eleganckie, gadałęm z mechanikiem, mówi że może poducha silnika

Był tu na forum poruszany temat odnośnie stukających Kayabów,

poszukaj dobrze 

dobra, teora naciągana, amory zmienione i żadnych zmian kompletnie...

Co ciekawe jak wtedy to sie stalo na wybojach naprawde konkretnie bilo blacha o blache, teraz to jest dziwne klikanie jakby plastik o plastik i to zadkl slychac ale jednak czasem az trzeszczy caly tyl, wczoraj wrocilem na te same wyboje i juz nie walilo blacha o blache a wlasnie takie klikanie i stukanie jakby cos pod, za fotelami 

Na jakie amory zmieniłeś?

Teoria nie jest naciągana, bo przerabiałem temat w tamtym miesiącu.

Po wymianie na Sachsy kompletna cisza. Reklamacja KYB uznana. Były wadliwe.

Edited by Pyrkonte

Kayaba to jest badziewie.

Dałbyś film na Youtube jeśli się to da uchwycić. 

ale ja teraz mówie o tyle, przód stuka wymienione, nie wiem już czy KAyaba czy KYB ale nigdy nie uwierzę że zmieniłem amory (które były dobre ale mimo wszystko zmieniłem, i jest nadal ten sam dźwięk w tym samym kole)

Please login or register to see this quote.

Może zmieniłeś na takie same .

tak, i akurat stuka nadal prawe koło a lewe nadal cichutko...

Ja jak zmieniałem amory z przodu stare na kayaba to też stukało jadąc prosto i po wybojach jakichkolwiek słychać było w kabinie nie mogłem zlokalizować gdzie to konkretnie jest.. Pojechałem na stację i był tam starszy gostek i jak mu wytłumaczyłem co i jak to pierwsze co to sprawdził poprawność dokręceń górnych śrub amortyzatorów, potem wszystkie połączenia na dole z obydwóch stron. Jak stwierdził że wszystko ok to włożył dłoń między sprężynę amortyzatora trzymając za wysunięte tłoczysko i kazał mi naciskać na przedni pas z góry aby auto się bujało góra, dół. I co się okazało że tłoczysko miało luz w środku amortyzatora (amortyzator miał wadę), ledwo co założyłem nowe amory tak mnie to wkurzyło że hej tyle roboty i kicha jakaś, wymontowałem wszystko spowrotem odesłałem na reklamacje przyszły nówki sztuki i po założeniu nastała błoga cisza :ok: zaznaczę iż amory montowałem sam.

a bardziej mnei niepokoi co tak z tyłu dziwnie stuka jakby gdzieś pod czymś

Ja osobiście wlazł bym do kanału a druga osoba by bujała autem postawionym na kołach oczywiście z tyłu góra dół naciskając tylny pas, może da radę wtedy to zauważyć gdzie i z kąd wydostają się te odgłosy ?. Może spróbować takim patentem to sprawdzić?.

Bujalem juz na stacji

Nikt na odległość raczej nie pomoże

Please login or register to see this link.

Nagraj chociaż ten dźwięk i wrzuć na YT

Ttak z fusów, to stukać może wszystko.

Watpie zeby to bylo slychac

U mnie było podobnie. Jadę i coś wali w prawym przednim kole. Czasem na progach zwalniajacych, czasem przy skręcaniu. Nie było żadnej reguły. Wymieniłem amortyzatory, sprężyny, poduszki amortyzatorów, łączniki i gumy , drążki i końcówki i dalej stukało.

Pojechałem na stację diagnostyczną i mówię, że na pewno coś mi wali z przodu.

10min facet się przyglądał i mówi, że wszystko ok. Żadnych luzów.

Pojechałem na inną stacje i mówię żeby tylko przód sprawdził bo coś wali. 

20min i znaleziony winny. Luz na sworzniu wahacza.

Po wymianie prawego wahacza zero stukania, a czasem jak waliło to jakby coś miało odpaść.

Edited by Stefan_N

u mnie to jest głuche pukanie, jak wpadnę w dziurę to tego nie słychać bo zagłusza dźwięk uderzenia na dziurę, pięknie to słychać na pofałdowanej drodze, najechaniu na łatę asfaltu. NA diagnostyce auto było już z 6 razy w 3 różnych miejscach, ostatnio mi powiedział że jest luz w układzie kierowniczym w okolicach przekładni, bądź mądry. W bajkę z tym że mam nowy amor KAyaby i dlatego stuka nie uwierzę, Przed wymianą stukało dokłądnei tak samo i także prawe koło

Please login or register to see this quote.

jesteś ze Świdnicy?

Możemy sie spotkać, powiem ci czy miałem to samo jak były KYB uszkodzone.

no z okolic