Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
shotgun

Zamek klapy bagażnika /kombi/

Polecane posty

Witam, miałem błogosławiony czas bez usterek do dziś.

Wydaje mi się, że problem jest z zamkiem bagażnika w Astrze H, jest to bodajże ten sam zamek co w Vectrze C.

Co się dzieje?

Centralny normalnie zamyka i otwiera bagażnik, z tym nie ma problemu. Problemem jest to, iż po przekręceniu kluczyka od razu świeci się kontrolka niezamkniętych drzwi. Upierdliwy sygnał podczas jazdy jest przez kilka minut, po czym się ucisza, natomiast kontrolka świeci się non stop.

Skąd wiem/ przypuszczam, że to klapa?

Ano po zamknięciu samochodu z kluczyka, gaśnie oświetlenie wnętrza, oprócz oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej i oświetlenia wnętrza przedziału bagażowego - oczywiście wraz z kontrolką otwartych drzwi. Wszystko jest wygaszane po kilkunastu minutach.

Teraz pytanie, czy problem jest z samym zamkiem, którą jego konkretnie częścią??

Dziękuję za nakierowanie z góry.

Chciałem się za niego zabrać i utknąłem.

Zdemontowałem plastyk z uchwytem zamykania klapy, który zasłania zamek, odkręciłem śruby zamka i ....zamek ani drgnie.

Co dalej?

Edit.

Jak widać jest 3 śruba i trzeba zdemontować tapicerkę. 

Edytowano przez shotgun

Rozebrałem tapicerkę, rozebrałem zamek, zero zaśniedziałych elementów, wszystko całe, wszystko płynnie chodzi. Jest tylko jeden mikroswitch, z tego co znalazłem to OMRON, który jak rozumiem daje tylko sygnał zamkniętego zamka jak krzywka najedzie na niego. Rozebrałem górną klamkę, również wszystko pracuje idealnie. Po poskładaniu wszystko jest jak przed demontażem, czyli wszystko działa, oświetlenie bagażnika wraz z oświelteniem tablicy rejestracyjnej jak i kontrolka niezamkniętych drzwi się świecą.

Znalazłem jedną jedyną różnicę pomiędzy moim zamkiem a tym na filmiku. Z filmiku to koło silniczka jest wlutowany rezystor, u mnie jest miejsce na niego i zero śladu lutowania do pinów. NIc na 100% również nie wypadło przy ściaganiu pokrywy zamka.

Jest ktoś w stanie przynajmniej określić, co wyłącza to oświetlenie??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.