Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Madroxx

Szarpanie autem

Recommended Posts

Moją VB zaczęło delikatnie szarpać na LPG. Tylko gdy jadę np. 40km/h, włożę 5 bieg i mocniej wcisnę pedał gazu (tak poniżej 1,5-2k obr.) Na benzynie i wolnych obrotach jest w porządku. Nie wiem czy to przypadek ale dzieje się tak od kiedy wróciła od mechanika. Wiem, że wyjmował akumulator i może odpinał komputer LPG, żeby mieć lepszy dostęp (wymieniał sprzęgło i skrzynie). Patrząc od strony wyjęcia akumulatora i sterownika mogło się coś przedstawić czy bardziej celować np. w świece ? Gaz założony w październiku (Blue Box) i do teraz nigdy nie szarpało.

A świece kiedy zmieniane? Oczywiście należy zacząć od obejrzenia czy nic nie jest odpięte

5 bieg przy 40km/h na mój gust to trochę za wysoki i silnik może się dławić.

Przyczyn może być wiele takiego zachowania.

Najlepiej zacznij od świec , przewodów zapłonowych i cewki WN.

oczywiście, że 40 km/h na 5 dla vectry to za mało, zwłaszcza, że to benzynka, więc woli wyższe obroty. U mnie jest to samo. Świecie, przewody wymienione (nawet dla pewności przekładane z innej vectry) to samo z cewką i szarpanie nadal jest. Nikt nie potrafi zdiagnozować tego...zero błędów na komputerze.

Wtryski do sprawdzenia. Jakie masz i po jakim przebiegu?

Wtryski gazu ? to jest instalacja mieszalnikowa jeszcze..niestety.

I czy II gen.? Można próbować coś regulować

Z resztą takie obroty przy takim obciążeniu to nie ma się czego innego spodziewać

II gen. muszę więc wybrać się na regulację instalacji..dziś jeździłem specjalnie tylko na benzynie i tam jest ok, a na gazie te szarpnięcia są odczuwalne cały czas.

Edited by polkij1

dziś dla próby przy okazji wyjazdu przejechałem ok 50 km tylko na benzynie i szarpanie tam też było. Może to coś z sondą (mimo, że nie pokazuje błędu). Dziwne jeszcze na dodatek jest to, że nie przy każdym dodaniu czy puszczeniu gazu to się pojawią, ale..częściej jest niż nie ma.

Przy jakich prędkościach i na jakim biegu? Zacznij lepiej od układu zapłonowego

Te szarpanie na 4 przy prędkościach rzędu 45-60 km/h, na 5 jadąc ok 90-100 km/h przy puszczeniu gazu....to się najwięcej wyczuwa, bo może to najczęściej uzyskiwane prędkość. Na 2 np jadąc po parkingu to jak mam ok 20-30 km/h. Jeden mechanik, co byłem nie wie co z tym zrobić....w przyszłym tygodniu wybieram się do następnego. Z układem zapłonowym to jak już pisałem, świeca, kable cewka sprawdzona. Do czego jeszcze zajrzeć ?

Rozmawiałem ze znajomym i sam się przejeżdżał samochodem. Poza tym momentem szarpnięcia samochód potem przyspiesza płynnie z pełną dynamiką. A może te szarpnięcia spowodowane są wybitą poduszką silnika lub skrzyni ? poza tym gdy cicho w aucie i delikatnie się rusza to słuchać takie delikatne puknięcie.

Edited by polkij1

M