Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam. Mam problem z abs mianowicie gdy wciskam pedal hamulca do konca czuc drgania i slychac metaliczny odglos a auto jakby wcale nie hamuje . Chcialbym przygotowac auto do zimy a takie hamowanie jest raczej niebezpieczne ... co moze byc przyczyna takiego dzialania?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Skoro czujesz odbicia pulsacyjne po wciśnięciu hamulca tzn. że ABS działa prawidłowo, i co to znaczy że auto jakby wcale nie hamuje? Kolega poczyta za co odpowiedzialny i jak działa ABS wtedy wszystko będzie już wiedział że tak ma być.

No sluchaj wsiadlem do innego auta zeby spraedzic jak dziala i inne auta zdecydowanie lepiej zahamowalo... wiec wydaje mi sie ze u mnie jest cos nie tak..

Auto ma hamować pulsacyjnie czyli ty trzymasz hamulec na full, a auto pozwala się toczyć jednocześnie hamując i umożliwiając tobie uniknięcia wpadania w poślizg, masz możliwość manewrowania podczas takiego zabiegu. Płyn, klocki, tarcze,same zaciski i ich kondycja czyli zużycie a także ich regularne czyszczenie ma wpływ także na ich działanie. Niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć czy tak właśnie ma hamować twoje auto i czy robi to poprawnie bo niestety trzeba by się nim przejechać żeby to stwierdzić czy coś jest nie tak i robi to słabo lub żle a nawet w ogóle niestety..

W każdym aucie ABS działanie ma takie samo, tylko w jednych szybciej, bardziej skutecznie. Dlatego ciężko jest mi odpowiedzieć dlaczego w innych autach działa tak a nie inaczej. Może inne marki mają bardziej mechanicznie rozbudowany system ABS-u coś co je jeszcze wspomaga dlatego jest taka różnica.

Edytowano przez Leszek_70

Doskonale o tym wiem ... ale dlaczego w innym aucie dziala to inaczej ?szybciej ?sprawniej ?

Prawdopodobnie masz lipne opony i dlatego nie hamuje

Noopony to mam nowki akurat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To akurat o niczym nie świadczy. Odbijanie absu pojawia się tylko przy bardzo mocnym hamowaniu? Na jakiej nawierzchni?

Na asfalcie wydaje mi sie powinno bardziej hamować a miprawie wcale nie hamuje.

Suchym? Jakie opony? Zapytam jeszcze raz. Czy przy lżejszym hamowaniu też odbija ABS?

Na suchym .. opony cos na b chyba sie zaczynają jutro zobacze . Na lzejszym wszystko jest dobrze. nie odbija

Czyli albo opony albo wydaje ci się

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/877f253bdade72b5c792d02b94fef193.jpg&key=52bf71a75ca4a805a85b4558fabca257f963295c411727c1fbc00bdcaef0b477" alt="877f253bdade72b5c792d02b94fef193.jpg">

Moze to jest przyczyna ?

No krasnal123 czy ty poważny jesteś ?bez urazy nie chcę ciebie obrazić oczywiście ale jak możesz jeździć autem z takimi tarczami chłopie ogarnij się. Chyba mi się zdaje że sam prosisz się o wypadek i nie szanujesz swojego bezpieczeństwa to nie chciałbym widzieć tych twoich klocków skoro takie masz tarcze hamulcowe.

Napisalem posta zeby siedowiedziec co i jak dalwm zdjecie z zapytaniem zeby uslyszec odpowiedz.. a po 2 auto na dniach idzie do mechanika i bedzie duzo zeczy wymieniane takze takich tarcz juz nie zobaczysz u mnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Krasnal123 jak pisałem wyżej nie miałem zamiaru ciebie w żaden sposób obrazić przecież.  Jak twierdzisz że na dniach oddajesz auto do machera to przy wymianie tarcz i klocków niech dokładne wszystkiemu się przyjrzy, wcześniej niech się też nim przejedzie i powie ci co sądzi o tym twoim ABS-ie. No i zanim to wszystko co ma ci wymienić przed założeniem niech się porządnie przyłoży do wyczyszczenia wszystkiego co potrzeba i sprawdzenia i dopiero zamontuje a nie na pałę zrobi, przypilnuj sobie tego, bo to różnie z tymi mechanikami jest w dzisiejszych czasach. Ja wszystko staram robić sobie sam, klocki,tarcze, szczęki ,płyn hamulcowy,oleje,filtry, pranie tapicerki itd. Nie jest to trudne jak się ma chęci, czas i miejsce do zrobienia i trochę pojęcia to nic skomplikowanego nie jest, a satysfakcja gwarantowana i kasa w postaci robocizny zostaje ci w kieszeni za którą możesz kupić lepsze części nie oszczędzając na własnym bezpieczeństwie, no i pewność jest że wszystko masz zrobione jak należy wyczyszczone, nasmarowane itp. nie po łepkach tylko dla zgarnięcia kasy. No i przy okazji poznajesz mechanikę swojego auta od podstaw. Jest jeszcze kilka rzeczy których nie rozkładałem u mnie w aucie i nie robiłem sam i muszę znaleźć kogoś kto mógłby mi to pokazać jak się wymienia rozrząd, ściąga głowicę i takie tam rzeczy.

Co do twojego pytania to na poprawne działanie ABS-u ma wpływ wiele czynników i to należy wszystko w pierwszej kolejności zrobić moim zdaniem jak oddajesz auto już do mechanika:

-wymienić klocki i tarcze, płyn hamulcowy, sprawdzić i przeczyścić tłoki oraz cały układ hamulcowy mam na myśli zaciski i jarzma, sprawdzić przy okazji stan koronek ABS-u nie zaszkodzi i czujników jak już wszystko na wierzchu będzie i też oczyścić z syfu, sprawdzić szczelność i poprawność działania układu po naprawie i wymianie wszystkiego. Sprawdzić także opony w jakim są stanie. Na własnym bezpieczeństwie się nie oszczędza ! to jest podstawowa zasada jak robi się cokolwiek z układem hamulcowym ale i nie tylko. Przyczyną takiego działania twojego abs-u , mogą być tarcze, klocki tłoki, płyn hamulcowy oraz samo niedomaganie pompy abs-u, co raczej wykluczam bo jak piszesz przy mniejszym naciśnięciu działa ok. Moim zdaniem jak wszystko wymienisz i mechanik zrobi to porządnie to będzie działało poprawnie tak jak należy.

Edytowano przez Leszek_70

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.