Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam

Dziś wymieniłem tylną sondę i zauważylem iż w katalizatorze była woda.

Co to oznacza? Martwić się? i jak ona się tam znalazła?

Dzięki za odp.

Gaz jest ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli jeździsz krótkie dystansy przy obecnej aurze to masz odpowiedź.

A znalazła się tam prawdopodobnie w wyniku termicznego utleniania węglowodorów w silniku, bardzo niebezpieczna reakcja chemiczna..tak trochę żartem ale w zasadzie to prawda.

A tak na całkiem serio, przy spalaniu każdego paliwa węglowodorowego będzie powstawać woda i jest to całkowicie normalne i nie jest istotne czy samochód jest na benzynę, gaz czy olej napędowy. Oczywiście ilość tej wody zależy od rodzaju paliwa i jeżeli jest gaz tak jak zasugerował Krasnal123 to po prostu powstaje jej więcej, a jeżeli jeździsz krótkie trasy to skrapla się w zimnym układzie wydechowym i tam pozostaje. W gratisie otrzymujemy wtedy przyspieszoną korozję całego układu wydechowego. Oczywiście może być też jej przyczyną uszkodzona uszczelka pod głowicą, ale nie zgłaszasz chyba objawów jej uszkodzenia.

Natomiast bardzo mnie drażni taka kwestia: utarło wśród niektórych grup osób, że jak się spala gaz to jest para wodna z tłumika, a jak benzyna czy olej napędowy to już nie. Ja wiem, że chemia dla niektórych to czarna magia, ale powyżej rozpisałem bardzo krótko i jasno że zawsze powstaje woda, tylko w różnych ilościach w zależności od paliwa :)

Wesołych świąt :)

Tak, auto jeździ na gazie od 1,5 miesiąca i podejrzewam iż przez tą wodę już drugi raz wymieniam tylną sondę :(

Dzięki za odpowiedź

Wesołych Świąt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.