Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Bartej1

Silnik 2.2 16v direct

Polecane posty

Witam mam problem od jakiegoś czasu z silnikiem 2.2 16v direct . Nie mogę zlokalizować dziwnego cykania (metaliczny dźwięk) w przedziale obrotów 1200-3000 . Proszę o pomoc . Dziękuję. 

Przy takiej ilości szczegółów, które opisałeś proponuję udać się do jakiegoś dobrego warsztatu.

Jaki przebieg? Kiedy olej wymieniales i jaki wlales? Czy halas nie jest glosniejszy przy minusowej temperaturze? Mozesz jeszcze zdjac padek osprzetu i uruchomic auto aby wykluczyc alternator, sprezarke klimy, napinacz paska

Wysłane z mojego Philips S388 przy użyciu Tapatalka

Przebieg 190tys olej 5w30 1000km po wymianie, silnik po kapitalnym remoncie . Na zimnym dźwięk jest silniejszy przez moment a później tylko w przedziale obrotów 1200-3000 

siemanko

A rozrząd robiłeś przy remoncie?

Napinacz i prowadnica była wymieniona na nowe . Dziwne ze na biegu jałowym tego nie słychać tylko dopiero przy dodaniu gazu . Jeszcze borykam się z jednym problemem bo coś skrzypi przy każdym ruszaniu dodam że zawieszenie jest w porządku łączniki i gumy nowe. Tak myślę czy czasem nie jakaś poduszka przy silniku. 

A łańcucha głównego i balansowego nie wymieniłeś przy tym? Przecież to jest podstawa przy ingerencji w rozrząd.

Jeśli łańcuch jest rozciągnięty to najprawdopodobniej napierdziela ci w osłonę rozrządu i stąd taki odgłos przy wzmożonych obrotach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.