Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam,

Potrzebuje pomocy ze sterownikiem od ebera. Nie odpalał mi piec, wymieniłem w nim sztyft, czujniki i sitko. Zdiagnozowano również uszkodzenie sterownika, wysłałem do naprawy. W tej chwili 3 raz odbieram od poprawki i nadal sypie błędami. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak to jest z tymi sterownikami? Mianowicie czy można gdzieś dostać nowy? Czy można podmienić z innego opla z innymi numerami? Nie chce stracić możliwości programowania z poziomu auta. 

Nowy sterownik jest dostępny tylko w ASO opla w cenie 2049zł :)

Dzwoniłem, pytałem. Sam sterownik nie występuje, można zakupić cały piec za ok 8k. Mój sterownik ma nr: 25 2286, czy można zamienić to sterownikiem z innym numerem?

Zadzwoń jeszcze raz bo sam kupowałem sterownik  Jakieś rok temu było 16sztuk ma magazynie w Niemczech, w PL żadnego, dostawa około 7-9dni.

Ten numer nie jest numerem części GM, podaj swój VIN na prv, a podam ci prawidłowy numer sterownika

Edytowano przez Wnekus

Może opisze całą sytuację. Po wymianie sztyftu, czujników i sitka. Dostawałem info: nie wykryto płomienia, a czujnik temp. sterownika? pokazywał -172stC. Sterownik poszedł do naprawy. Jak wrócił to temperatura już OK, ale pojawiły się błędy: B1000 i B1424

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2016_12/Webasto.png.2c43ab54c4cc3f3adad2535fcc1b3f66.png" alt="Webasto.png" />

93174252  18 27 016 -UKŁAD STEROWANIA, NAGRZEWNICA POSTOJOWA (Z WYJĄTKIEM ZMODERNIZOWANEGO ZEGARA PALIWOWEGO, CHŁODZIWO W CHŁODNICY) Z30DT[LDH

Edytowano przez Wnekus

B1000 Przepełnienie licznika wysokiego napięcia w systemie (system zablokowany)  
Napięcie przy wejściu modułów sterujących (zacisk 1) wynosi powyżej 15,7 V
Następstwo:  Dodatkowy grzejnik jest zablokowany i może być odblokowany jedynie przy pomocy testera diagnostycznego.

Sprawdź w blokach pomiarowych jakie napięcie jest na sterowniku webasto, zapewne nadal jest usterka, która powoduje ze sterownik "myśli ze napięcie zasilania jest większe jak 15,7V" co jest błędem.

Drugi błąd nie dotyczy samego pieca, próbuje ustalić co jest jego powodem.

gościu kombinujesz jak słoń pod górę , jakbyś poczytał temat o Webasto a nie zakładał nowy temat to byś dawno miał załatwiony temat i cieszył się ogrzewaniem postojowym , więc po krutce kupujesz  byle jakie webasto do VC nie ważne czy pełne czy dogrzewacz  przekładasz sterownik i gra muzyka 

przewaliłem prawie cały temat Webasto, nie byłem pewien czy można po prostu zastąpić sterownik innym. Ale skoro można to dzięki za info

Można nawet z wersji benzynowej tylko trzeba trafić sprawny .

mam 3 webasta już w domu , niestety te sterowniki padają jak muchy , kup na allegro zwykły dogrzewacz  chodzą po 300÷400 zeta przełożysz sterownik a resztę będziesz miał na części  

Tylko pytanie czy kupi sprawny ?? Ja po 3 sztukach się poddałem bo każdy był walnięty.

w tej chwili na allegro tylko D5WZ jest, to chyba było w przedlifcie. Od tego też może być sterownik?

właśnie Z to jest dogrzewacz , na wymianę tylko takie brałem i zawsze trafiałem dobre  

rozumiem ze przedlift i polift nie ma znaczenia?

nie ma 

Witam.

Ostatnio też naprawiałem piec D5WS - wymiana sitka, uszczelki i naprawa sterownika (dwa dni moczenia w rozpuszczalniku NITRO aby pozbyć się zalewy, czyszczenie i poprawiłem luty przy złączu i przekaźniku). Czujniki pomierzone multimetrem - wartości według charakterystyki były OK.

Sztyft żarowy - podłączony na krótko pod zasilacz  - przy napięciu 8V prąd pobierany około 9A. Silnik dmuchawy pracuje już od około 2V.

Po skręceniu podłączyłem do samochodu na "krótko" do sprawdzenia i piecyk wystartował od pierwszego razu.

Zamówiłem zalewę silikonową aby ponownie zabezpieczyć elektronikę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.