Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

cypisek145

Vectra b 2.0dtl duże spalanie nawet o 4l na 100km

Polecane posty

Witam serdecznie mam taki problem jak w tytule. Wczesniej Jak było ciepło to moja viki paliła około 6 7l na 100 KM w cyklu mieszanym teraz w przy obecnych temperaturach w tym samym stylu jazdy viki pali 10 11l na 100km. Czym może być to spowodowane potrzebuje pomocy w tej kwesti... Moze to przez opony zimowe o rozmiarze 195/50r15 a wcześniej były 205/55r15. Dodam że świece były zmieniane na wiosnę tego roku... 

Opony nie spowodują takiej różnicy spalania. W temacie piszesz o silniku 2.0 DTL a w swoim opisie masz 1.8 - coś tu nie gra ;)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

...i jeszcze wspominasz o tym tak jakbyś o iskrowych pisał - no bo żarowe nic do tematu nie mają...

dodam jeszcze, że Twój licznik oszukuje Cię o ponad 10 procent - jadąc 100km/h tak naprawdę jedziesz 89,84km/h a więc przejeżdżając 100km przejeżdżasz te niecałe 90km

też mi się wydaje że przez opony to nie powinien aż tyle palić. Szczerze nieznam się na dislach więc wydaje mi się że świece też nogi mieć coś do ilości spalania auta

Pytanie skąd wiesz ile ci więcej pali z czego to odczytujesz ?.Myśl rozwine po otrzymaniu odpowiedzi.

Z komputera pokładowego oraz z tego że co tydzień tankuje tyle samo litrów paliwa a KM robię mniej a pokonuje to samo drogie co dzień.

A ustawiłeś rozmiar kół w komputerze ? z tego co wiem to rozmiar orginalny 195/65/15 a ty latasz między nimi ,pierwsze ustaw w komputerze rozmiar kół.Dużo pali bo np z dużo wlączonych urządzeń,filtr powietrza jaki stan,filtr paliwa, dalej dochodzi czujnik temp silnika i termostat.

W komputerze hm pierwsze słyszę otym a jak to można ustawić? Filtry zmieniamy latem termostat zmieniamy zeszłej zimy bo pod czujnik też wporzadku..

rozmiar opon raczej nie wiele ma tu znaczenia ja mam 17/215/40 wielosezonowe a w lecie 6.8 teraz zima temperatury minusowe i praktycznie w miejscu to juz 8.2 pokazuje komputer. zaobserwuj temperature na silniku jak szybko i czy trzyma 90 stopni oczywiscie jak na mrozach kolo 80 czy 85 jest ok taka mala roznica nie zrobi tak wielkiej w spalaniu potem filtry paliwa powietrza . objawy wysokiego spalania z reguly byly oznaka uszkodzonej sondy lambda

...której w DTI nie ma...

Story zapomnialem dopisac ' jesli chodzi o silniki benzynowe'

Warto sprawdzic hamulce moze tloczki zapieczone. Sprawdzic Stan kol czy nie sa zgrzane po przejechaniu kilkunastu kilometrow . 

1. Stan hamulcow

2. Zapchany kolektor dolotowy

3. Zapchany katalizator

4.wtryski (preparat do czyszczenia)

5. Zima niskie temp Viki dlugo pracuje na postoju 

Ssać był czyszczony niedawno. Hamulce ok koła się nie grzeją może filtry zmieniane tak jak przewody przelewowe może to termostat gdyż długo się nagrzewa ale jak się nagrzeje to dobrze grzeje. Może to pompa powoli siada...?

Zawsze jest pierwszy raz.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/jHh0WeI.jpg&key=5005f55cc46bf42054398f7b0432ad8e7ff13f64315f71d77e4a598b7c25b118" class="ipsImage" alt="jHh0WeI.jpg" />

Piszesz do kolegi ac12 w tym temacie

Zresztą on sam w ostatnim poście pisze że potrzebującym wysyła na mila.

Nie piście bzdur że opony nie wpływają na zużycie paliwa bo zaniżacie poziom forum.

A może przepływomierz dawkuje większą dawke paliwa ze względu na temperature na zewnątrz,lub już się rozjechała a jeszcze nie wali błędów.

Bardzo możliwe jak będę w święta miał możliwość to zrobię podmianki od szwagra bo ma taka samo jak ja tylko że 2001rok.. Dzięki wszystkim za porady :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...