Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cypisek145

Vectra b 2.0dtl duże spalanie nawet o 4l na 100km

Recommended Posts

Witam serdecznie mam taki problem jak w tytule. Wczesniej Jak było ciepło to moja viki paliła około 6 7l na 100 KM w cyklu mieszanym teraz w przy obecnych temperaturach w tym samym stylu jazdy viki pali 10 11l na 100km. Czym może być to spowodowane potrzebuje pomocy w tej kwesti... Moze to przez opony zimowe o rozmiarze 195/50r15 a wcześniej były 205/55r15. Dodam że świece były zmieniane na wiosnę tego roku... 

Opony nie spowodują takiej różnicy spalania. W temacie piszesz o silniku 2.0 DTL a w swoim opisie masz 1.8 - coś tu nie gra ;)

Please login or register to see this quote.

...i jeszcze wspominasz o tym tak jakbyś o iskrowych pisał - no bo żarowe nic do tematu nie mają...

dodam jeszcze, że Twój licznik oszukuje Cię o ponad 10 procent - jadąc 100km/h tak naprawdę jedziesz 89,84km/h a więc przejeżdżając 100km przejeżdżasz te niecałe 90km

też mi się wydaje że przez opony to nie powinien aż tyle palić. Szczerze nieznam się na dislach więc wydaje mi się że świece też nogi mieć coś do ilości spalania auta

Pytanie skąd wiesz ile ci więcej pali z czego to odczytujesz ?.Myśl rozwine po otrzymaniu odpowiedzi.

Z komputera pokładowego oraz z tego że co tydzień tankuje tyle samo litrów paliwa a KM robię mniej a pokonuje to samo drogie co dzień.

A ustawiłeś rozmiar kół w komputerze ? z tego co wiem to rozmiar orginalny 195/65/15 a ty latasz między nimi ,pierwsze ustaw w komputerze rozmiar kół.Dużo pali bo np z dużo wlączonych urządzeń,filtr powietrza jaki stan,filtr paliwa, dalej dochodzi czujnik temp silnika i termostat.

W komputerze hm pierwsze słyszę otym a jak to można ustawić? Filtry zmieniamy latem termostat zmieniamy zeszłej zimy bo pod czujnik też wporzadku..

rozmiar opon raczej nie wiele ma tu znaczenia ja mam 17/215/40 wielosezonowe a w lecie 6.8 teraz zima temperatury minusowe i praktycznie w miejscu to juz 8.2 pokazuje komputer. zaobserwuj temperature na silniku jak szybko i czy trzyma 90 stopni oczywiscie jak na mrozach kolo 80 czy 85 jest ok taka mala roznica nie zrobi tak wielkiej w spalaniu potem filtry paliwa powietrza . objawy wysokiego spalania z reguly byly oznaka uszkodzonej sondy lambda

...której w DTI nie ma...

Story zapomnialem dopisac ' jesli chodzi o silniki benzynowe'

Warto sprawdzic hamulce moze tloczki zapieczone. Sprawdzic Stan kol czy nie sa zgrzane po przejechaniu kilkunastu kilometrow . 

1. Stan hamulcow

2. Zapchany kolektor dolotowy

3. Zapchany katalizator

4.wtryski (preparat do czyszczenia)

5. Zima niskie temp Viki dlugo pracuje na postoju 

Ssać był czyszczony niedawno. Hamulce ok koła się nie grzeją może filtry zmieniane tak jak przewody przelewowe może to termostat gdyż długo się nagrzewa ale jak się nagrzeje to dobrze grzeje. Może to pompa powoli siada...?

Zawsze jest pierwszy raz.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/jHh0WeI.jpg&key=5005f55cc46bf42054398f7b0432ad8e7ff13f64315f71d77e4a598b7c25b118" class="ipsImage" alt="jHh0WeI.jpg" />

Piszesz do kolegi ac12 w tym temacie

Zresztą on sam w ostatnim poście pisze że potrzebującym wysyła na mila.

Nie piście bzdur że opony nie wpływają na zużycie paliwa bo zaniżacie poziom forum.

A może przepływomierz dawkuje większą dawke paliwa ze względu na temperature na zewnątrz,lub już się rozjechała a jeszcze nie wali błędów.

Bardzo możliwe jak będę w święta miał możliwość to zrobię podmianki od szwagra bo ma taka samo jak ja tylko że 2001rok.. Dzięki wszystkim za porady :)