Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
PiotrekSiwy

Brak prądu w tylnej klapie bagażnika (brak ogrzewania tylnej szyby, wycieraczek,światła stop i brak możliwości otworzenia bagażnika )

Recommended Posts

Witam 

Dwa dni temu podczas lekkiego śniegu zauważyłem że nie działają mi wycieraczki i ogrzewanie tylnej szyby . Po głębszych oględzinach stwierdziłem brak jakiegokolwiek prądu w tylnej klapie bagażnika , co z tym idzie brak możliwości otworzenia klapy . Może ktoś spotkał się z tym problemem i podpowie mi co może być tego przyczyną i jak otworzyć bagażnik bez prądu . Domyślam się że wszystkiemu może być winna kostka łącząca klapę z całym obwodem w aucie . 

Masz możliwość podpięcia komputera i sprawdzenia błędów, może coś więcej się dowiemy, gdzie jest jakaś przerwa w obwodzie.

A sprawdzałeś bezpiecznik 28 i 30 z przodu?

A z przodu nie ma czasem do 26?:mysli: Ja  przynajmniej w Signumie mam do 26;) chyba, że chodzi ci o te pod maską przy aku, to możliwe, że takie tam są^_^ nie przyglądałem sie dokładnie

Edited by Sigmat04

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wszystko jest ok. Do komputera jej jeszcze nie wpinalem. Podejrzewam odpięcie kostki bądź jej zaśniedzenie albo brak masy w klapie , tylko czy ktoś wie jak otworzyć bagażnik bez ingerencji w drapanie lakieru i łamanie plastików?  

Jaki rodzaj nadwozia? Jeśli kombi to wejdź od strony siedzeń, wyciągnij z tapicerki klapy taki czarny korek i np za pomocą śrubokręta płaskiego, szerokiego  lub klamki od drzwi/okna otwórz zamek. Nie wiem jak jest w innym rodzaju nadwozia. Myślę, ze podobnie

Wysłane z mojego Philips S388 przy użyciu Tapatalka

Edited by siwy1538

to też widzę,że jest taka możliwość

Please login or register to see this attachment.

U mnie jest właśnie ten plastik bez żadnych zaslepek. ... trzeba będzie pewnie go odkręcić , odciągnąć bo nie ma,możliwości go całkiem zdemontować z zamkniętym bagaznikiem i jakoś otworzyć 

piszesz o tym kółeczku co go zaznaczyłem na czerwono?

Jeszcze jedna sprawa jeżeli masz auto z pierwszych roczników 02/03 to może tego nie być bo otwieranie awaryjne było z kluczyka w przypadku sedana/hatchback

Edited by siwy1538

Nie mam tego kółeczka i wkładając kluczyk w zamek z zewnątrz nie da się go przekręcić ... lipa. .... próbowałem tak go na samym początku otworzyć. 

to ja już nie mam pomysłu, jak to otworzyć bez inwazji. Może psiuknij czymś smarującym w zamek  i kluczyk ruszy:mysli:

Please login or register to see this quote.

i jak otworzyłeś?