Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

KrzysiekLew

Temperatura płynu i falujące obroty

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy falujące obroty w Vectrze C 1.8 122KM 2004r to standard?

oraz

Czy tak powinien wskazywać temperaturę płynu wskaźnik. Mechanik twierdzi że ten typ tak ma. Termostat podobno ok, chłodnica w ciepłe dni startuje, ogrzewanie chodzi chociaż zauważyłem, że przy -7 stopniach kulawo grzeje. 

Dołączam filmik i proszę o jakieś i sugestie co z tymi fantami zrobić. 

Pozdrawiam

PS: Zapomniałem dodać, że w trakcie jazdy wskaźnik leży podparty na minimalnej temperaturze

Podaj kody błędów, bez tego ani rusz.

Ten typ tak nie ma.

Prawdopodobnie termostat walniety jest.

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

P. S

I zmień mechanika

Please login or register to see this image.

podepnę się pod temat bo problem podobny..

jedno pytanko czy układ chłodzenia jest szczelny ?

oczywiście nie chodzi mi o ubytki płynu ale o ciśnienie w układzie chłodzenia ?

dlaczego pytam = wymieniłem termostat na nowy i podczas uzupełniania płynu do zbiornika wyrównawczego płyn zaczął się wylewać gdzieś z tyłu zbiornika gdy lekko przykroczył poziom max.

więc po co uszczelka na korku ? w innych autach w korku był "zawór bezpieczeństwa" i podwyższone ciśnienie a tutaj takie coś...

Witam ponownie.

Sprawdziłem dziś czy są błędy i niestety lub stety żadnych nie ma. Czyżby falujące obroty przez silniczek krokowy?

Tu nie ma silniczka krokowego

Please login or register to see this quote.

Świece, cewka, wtryski, zapchany filtr paliwa i wiele innych. Bez kodów to ciężko,a wymieniać wszystko po kolei to strata kasy.

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

OK dzięki za info. Po świętach i tak wymieniam olej i wszystkie filtry w tym paliwa, więc zobaczymy czy to wina filtra. Lecz nie sądzę że to będzie powód. Narazie aż tak bardzo nie falują więc nie przeszkadza, jak się pogorszy będę szukał przyczyny. Pozdrawiam i Wesołych świąt

Witam ponownie, problemy znikły. Wymieniony termostat, olej filtry w tym również paliwa. Temp trzyma 90, obroty przestały falowac jak narazie.

Za to mam jeszcze jedno pytanie. Średnio po 4-5 tyś. zaświeci mi sie niski stan oleju i musze dolać około 100-150 mililitrow oleju, mechanik twierdzi że to mogła być przyczyna zabrudzonego filtra paliwa. Co o tym sądzicie? Ja pierwszy raz słyszę. Silnik co prawda delikatnie zakupci na biało czy też szaro ale to przy ponad 6tyś obr.

Zmienić kolejnego mechanika?

Edited by KrzysiekLew

Jaki olej wlałeś ?

Nie rozumiem zbytnio Twojego postu. Po 5tys km olej z poziomu MAX spada Ci do MIN? Czy po 5tys km musisz dolac 150ml zeby miec max? Jesli ta druga opcja to nic zlego, a wrecz ekstra, ze na 10tys km spala Ci 300ml. Ja wlewam po 10tys km 500-700ml i te 700ml to jest ksiazkowo na 10tys km.