Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Bartek3

Wysokie spalanie, dym z rury wydechowej, nadmiar oleju. Vectra 1.9 CTDI

Polecane posty

Witam, posiadam samochód Opel Vectra C 1.9 CDTI. Zmagam się problemem dymienia samochodu (raz wydaje się, że dymi na niebieskawo, raz na biało), gdy dymi to od razu spalanie jest większe "na luzie" do 5.5l gdzie zazwyczaj było około 0.9l. Sprawdziłem stan oleju i jest nadmiar, tak jakby dwa stany oleju się pojawiały. Oddałem samochód do mechanika wymienił filtry i wypompował paliwo... nie pomogło, za drugim podejściem zregenerował DPFa. Tydzień było okej i znowu auto zaczęło dymić, nie mam już do tego cierpliwości, wydałem 1600 zł i nadal zero efektów. Raz potrafi dymić kilka razy dziennie, a czasami tylko raz. Czy ktoś miał podobny problem ??

edit. Aha i jeszcze na desce rozdzielczej zaświeciła się ikonka ze świecami żarowymi.

Pozdrawiam

To dymienie to być może wypalanie dpf-a,Ta kontrolka świec żarowych pokazuje że wypalanie zostało przerwane,Jak wzrośnie ci spalanie na wolnych obrotach do tego 5,5 nie gaś silnika tylko walnij kółko po mieście aż spalanie na wolnych obrotach będzie normalne.

Robiłem tak kilkakrotnie, lecz to nie pomaga, jest tak samo przed jak i po zregenerowaniu DPFa. Zaczyna dymić przez 15 minut, przestaje, a za chwile znowu dymi.

Zapomniałem dodać, że jadąc autostradą około pół roku temu nagle straciłem moc w samochodzie, do setki rozpędzałem się minute. Zatrzymałem się na parkingu zobaczyłem czy wszystko jest okej, wyłączyłem silnik, ponownie włączyłem i nagle moc wróciła, od tamtego momentu nie miałem problemu z brakiem mocy.

Edytowano przez Bartek3

Jak chcesz wypalić dpf to jakaś obwodnica lub cos w tym stylu temperatura silnika powyżej 87°c drugi bieg lub 3 i obroty tak ze 3,5 tys(ok 2-3 km) moja zona sie nauczyla i sama juz wypala dpf a jak nie to komputerowe wypalanie a ta kontrolka mryga czy nie 

Edytowano przez cb2425

A na pewno masz dpf.Może poprzedni właściciel go wywalił,ale ktoś nieumiejętnie go wylogował z programu i teraz ciągle inicjuje co chwile wypalanie.Poszukaj na forum kogoś kumatego ze swej okolicy bo przygodnym mechanikom będziesz tylko nabijał kabze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.