Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Zaraz po zakupie viki zaniepokoił mnie fakt żę nie ma siły ,,iść'' na zimnym silniku. Dopiero po rozgrzaniu nabierała pełnej mocy. Wymieniłem sonde lambdai sterownik od gazu.Check zgasł,objawy ustały ale gazownik powiedział żebym zrobił coś z falującymi obrotami bo nie może ustawić gazu. Kupiłem przepustnice na pobliskim szrocie,wyczyściłem i wszystko było ok. Po paru tygodniach strzelił gaz. Obroty znowu zaczęły falować i znowu wywaliło checka. Recz sie dzieje jak włącze luz. Wtedy obroty wachają się od 1500-500-1000. Także wymieniona sonda lambda,sterownik,przepustnica wraz z krokowym,podciśnienia na swoim miejscu,dolot szczelny,wymienione świece. Wiem że temat poruszany niejednokrotnie ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro zaświeca się check to należało by najpierw sprawdzić jakie błędy nałapał podłączając pod komputer. I na podstawie tych ustaleń poszukiwać usterki następnie naprawić, skasować błędy i się przejechać. Następnie jeszcze raz pod komputer autko i wtedy sprawdzić jakie błędy są że tak powiem świeże a nie nałapane już wcześniej.Jeżeli kolega kupił przepustnicę razem z krokowcem to mam pytanie czy wyczyścił także silniczek krokowy do porządku czy tylko samą przepustnicę?. Bo jak wiadomo za utrzymanie wolnych obrotów w VB odpowiada właśnie on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...