Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
NemeSis81

vectra b 1,8 16v climatronic - ogrzewanie raz jest raz nie ma ;/

Polecane posty

Witam , pewnie juz było ale nie potrafię znaleśc .

Problem polega na tym, iż raz mam ogrzewanie a raz nie mam ;/ Jak jadę dosyć gwałtownie to grzeje a jak tylko stanę na postoju ogrzewanie zanika ;/   Dodam ,ze posiadam gaz stag4 ,wymieniłem nagrzewnice , termostat  , wyczyściłem czujnik w panelu climatronica  i juz mnie szlak trafia  bo żeby w samochodzie było ciepło  to muszę jeździć jak wariat ;/ 

Ps.climatronica resetowałem , kable do trójdrożnego wyglądają na sprawne 

ma ktoś jakiś pomysł w czym rzecz ?

Węże od nagrzewnicy oba gorące? Mam na myśli te które wchodzą do grodzi a nie przed zaworem

Więc tak po około 4km porannej drogi , węże od parownika mam gorące (przełączył sie na gaz ) a od nagrzewnicy ciepłe i jeden i drugi -ale w samochodzie ledwo załamane powietrze leci ;/

Jeszcze co zauważyłem - jak juz się zaczyna nagrzewać (lecieć cieple powietrze z kratek )   to są ,momenty  ,ze zaczyna znowu lecieć zimne powietrze;/   -temperatura na silniku ok.60st. a z kratek zaczyna wiać zimnym ;/

Edytowano przez NemeSis81

Kurcze Panowie poradźcie coś , jak sprawdzić ten zawór trójdrożny - temperaturę na silniku mam 90 st prawie a z nawiewów leci letnie powietrze , jak włączę nadmuch na 8 to leci zimne ;/ na dworze -4  a w samochodzie niewiele cieplej ;/ Pierwszy Opel z tak dupiatym ogrzewaniem - a pomysłów brak ;/ 

Edytowano przez NemeSis81

Sprawdź jaką temperaturę mają węże dochodzące do zaworu i od niego do nagrzewnicy

Są gorące , nie wiem jak wtedy gdy ogrzewanie zanika bo  wtedy jestem gdzieś w trasie ;/  Czasami jak  zanika ogrzewanie (np.podczas postoju) muszę podnieść obroty w okolice 1500 i wtedy zaczyna znów wiać cieple ,pytanie czy to wina słabego podciśnienia otwierającego ten zawór trójdrożny czy niedroznej nagrzewnicy (ma kilka miesięcy ) 

Powie mi ktoś czy taka nagrzewnice muszę kupić?   Czy są jakieś inne (poprzedniej nie zamawiałem ani nie wymieniałem ja )   1,8 16v climatronic

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...