Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

boa_du

Skrzynia F17

Recommended Posts

Witam. Posiadam Vectrę C 1.6. Skrzynia F17 c394. Muszę ją wymienić. Mechanik proponuje założenie skrzyni o innym przełożeniu a mianowicie F17 c374. Jaka jest różnica. Czy faktycznie będzie pasować. Jaka jest różnica pomiędzy tymi przełożeniami i czy będzie w jakiś sposób odczuwalna.

Poczytaj sobie tutaj

Please login or register to see this link.

Jaka skrzynia biegów z VIN

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Czy to C394 czy 374 to będą pasować różnią sie tylko przełożeniem przekładni głownej.

Na 374 będziesz miał większą prędkość max kosztem słabszego przyspieszenia. 

Ok a jak będzie wyglądać spalanie. Czy to osłabienie przyśpieszenia będzie bardzo odczuwalne

Myślę ze spalanie będzie na podobnym poziome co masz teraz . 

A jak z przyśpieszeniem. Teraz nie powala :( Czy może być bardzo odczuwalne. Różnica to zaledwie kilka %

No przy 1.6 to musi być tragedia. Nie wiem czy będzie to odczuwalne 

Znalazłem takie info w internetach 

3,94 F17 prędkości na 5 biegu (km/h) 101,41 przy 3000obr/min

3,74 F17 prędkości na 5 biegu (km/h) 106,83 przy 3000obr/min

Chcesz przyspieszenie lepsze czy prędkość maksymalna wieksza

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Witam.

Chciałem się podzielić doświadczeniami po swapie skrzyni z WR419 vectra 2006r na uwaga J374 z corsy 2016r.

Obie skrzynie maja takie samo znacznie f17. Kupiłem z corsy bo była tańsza niż ta z vectry.

Po zakupie okazało się ze pomimo tego samo oznaczenia f17 skrzynia jest trochę inna, ma inny wybierak. Ale za to jest lepsza jakościowo!, jedno łożysko więcej. Odzielny wałek do biegu wstecznego.

Dlatego zdecydowałem się przerabiać, zamiast szukać takia jak standardowo montuje sie w vectrze.

Przed montażem, musiałem przerobić wałek zdawczy wybieraka. I też co ważne przełożyć odpowietrznik, ponieważ ten z vectry z wierzchu jest identyczny ale różni się środkiem. Bez przełożenia nie da się odwietrzyć wysprzeglika.

Przełożenia skrzyni w praktyce są porównywalne. 1-4 bieg są jakby minimalnie dłuższe. 5 jest chyba taki sam jak w wr419.

Hej panowie . 

Nie chcę zakładać nowego tematu więc wykopuje ten.

Pacjent signum 1.8 140 km i 178 tys przebiegu skrzynka f17 ta krótka . Objaw mam taki( byc może przesadzam ) że zaczyna mi wychodzi 2 bieg. Myślałem że to coś z osprzętu ale rorzad ma 10tys przebiegu a pompa wody rolka napinacza oraz lozysko koła klimy mam nowe . Nawet na weekendzie zregenerowane alternator ( łożyska i regulator napięcia ze szczotkami. )

Olej wymieniony na gm. Weszło ok 1.5 l biegi wchodzą pięknie i nie ma problemu . Olej który zleciał był klarowny czerwony bez opiłków . Na magnesie od przelewu było trochę błota metalicznego ale nie wiele,  plus parę drobinek metalu wyglądały jak opiłki  . 

Moze jestem czepialski ale jak mam wyłączony nawiew i wyciszone radio to tylko na 2 i trochę na 3 słychać gwizd potem już nie.  Miał które taki przypadek ? albo może sprawdzić jak to u niego wygląda ?  

Jak tylko włączę lekką muzykę oraz dmuchawę to można zapomnieć o wszelkich dziękach 

Moje pytanie jest następujące czy ktoś rozbierał już tą skrzynie i podpowie mi coś odnośnie wałków na których są jakie biegi . Dodatkowo numeracja łożysk też by była miła . Mam dostęp do nich w zasadzie za darmo więc bym zaczął kompletować i po zimie wymienił co trzeba .

Czekam na podpowiedzi .

Pozdrawiam 

Edited by mmagikk

Ktoś ?coś ? Jakieś podpowiedzi ? Nie wierzę że nikt skrzyni nie regenerował 

Witam! Pilnie potrzebuje pomocy.. Pacnent to Opel Vectra C 1.8 122km kombi.  Padła mi skrzynia F17 W394 i nie mogę znaleźć takiej samej w pobliżu z tym samym oznaczeniem ale za to jest dostepna F17 C374 i pytanie, czy mozna dokonac takiej zmiany? Czy coś się zmieni w jeździe? 

Please login or register to see this quote.