Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

boa_du

Skrzynia F17

Polecane posty

Witam. Posiadam Vectrę C 1.6. Skrzynia F17 c394. Muszę ją wymienić. Mechanik proponuje założenie skrzyni o innym przełożeniu a mianowicie F17 c374. Jaka jest różnica. Czy faktycznie będzie pasować. Jaka jest różnica pomiędzy tymi przełożeniami i czy będzie w jakiś sposób odczuwalna.

Poczytaj sobie tutaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jaka skrzynia biegów z VIN

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Czy to C394 czy 374 to będą pasować różnią sie tylko przełożeniem przekładni głownej.

Na 374 będziesz miał większą prędkość max kosztem słabszego przyspieszenia. 

Ok a jak będzie wyglądać spalanie. Czy to osłabienie przyśpieszenia będzie bardzo odczuwalne

Myślę ze spalanie będzie na podobnym poziome co masz teraz . 

A jak z przyśpieszeniem. Teraz nie powala :( Czy może być bardzo odczuwalne. Różnica to zaledwie kilka %

No przy 1.6 to musi być tragedia. Nie wiem czy będzie to odczuwalne 

Znalazłem takie info w internetach 

3,94 F17 prędkości na 5 biegu (km/h) 101,41 przy 3000obr/min

3,74 F17 prędkości na 5 biegu (km/h) 106,83 przy 3000obr/min

Chcesz przyspieszenie lepsze czy prędkość maksymalna wieksza

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Witam.

Chciałem się podzielić doświadczeniami po swapie skrzyni z WR419 vectra 2006r na uwaga J374 z corsy 2016r.

Obie skrzynie maja takie samo znacznie f17. Kupiłem z corsy bo była tańsza niż ta z vectry.

Po zakupie okazało się ze pomimo tego samo oznaczenia f17 skrzynia jest trochę inna, ma inny wybierak. Ale za to jest lepsza jakościowo!, jedno łożysko więcej. Odzielny wałek do biegu wstecznego.

Dlatego zdecydowałem się przerabiać, zamiast szukać takia jak standardowo montuje sie w vectrze.

Przed montażem, musiałem przerobić wałek zdawczy wybieraka. I też co ważne przełożyć odpowietrznik, ponieważ ten z vectry z wierzchu jest identyczny ale różni się środkiem. Bez przełożenia nie da się odwietrzyć wysprzeglika.

Przełożenia skrzyni w praktyce są porównywalne. 1-4 bieg są jakby minimalnie dłuższe. 5 jest chyba taki sam jak w wr419.

Hej panowie . 

Nie chcę zakładać nowego tematu więc wykopuje ten.

Pacjent signum 1.8 140 km i 178 tys przebiegu skrzynka f17 ta krótka . Objaw mam taki( byc może przesadzam ) że zaczyna mi wychodzi 2 bieg. Myślałem że to coś z osprzętu ale rorzad ma 10tys przebiegu a pompa wody rolka napinacza oraz lozysko koła klimy mam nowe . Nawet na weekendzie zregenerowane alternator ( łożyska i regulator napięcia ze szczotkami. )

Olej wymieniony na gm. Weszło ok 1.5 l biegi wchodzą pięknie i nie ma problemu . Olej który zleciał był klarowny czerwony bez opiłków . Na magnesie od przelewu było trochę błota metalicznego ale nie wiele,  plus parę drobinek metalu wyglądały jak opiłki  . 

Moze jestem czepialski ale jak mam wyłączony nawiew i wyciszone radio to tylko na 2 i trochę na 3 słychać gwizd potem już nie.  Miał które taki przypadek ? albo może sprawdzić jak to u niego wygląda ?  

Jak tylko włączę lekką muzykę oraz dmuchawę to można zapomnieć o wszelkich dziękach 

Moje pytanie jest następujące czy ktoś rozbierał już tą skrzynie i podpowie mi coś odnośnie wałków na których są jakie biegi . Dodatkowo numeracja łożysk też by była miła . Mam dostęp do nich w zasadzie za darmo więc bym zaczął kompletować i po zimie wymienił co trzeba .

Czekam na podpowiedzi .

Pozdrawiam 

Edytowano przez mmagikk

Ktoś ?coś ? Jakieś podpowiedzi ? Nie wierzę że nikt skrzyni nie regenerował 

Witam! Pilnie potrzebuje pomocy.. Pacnent to Opel Vectra C 1.8 122km kombi.  Padła mi skrzynia F17 W394 i nie mogę znaleźć takiej samej w pobliżu z tym samym oznaczeniem ale za to jest dostepna F17 C374 i pytanie, czy mozna dokonac takiej zmiany? Czy coś się zmieni w jeździe? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...