Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

626750

problem z silnikiem Z22YH - czerwony katalizator

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy diagnozie awarii silnika Z22YH. Posiadam Vectrę C 2.2 Direct z sinikiem Z22YH. 2 tygodnie temu odmówił posłuszeństwa tzn. przeszedł w tryb awaryjny i stracił moc.Pierwsze co pomyślałem to jakimś cudem się zapowietrzył i postanowiłem wcisnąć taki zaworek koło pompy paliwowej, żeby zobaczyć czy przypadkiem nie znajduje sie tam powietrze. po wciśnięciu poleciało paliwo koloru brązowego ( tak jakby z olejem, tylko olej był w normie). Zholowałem na warsztat i tam po wyczyszczeniu stwierdzili, że jeszcze jest problem z jakimiś zapadkami w kolektorze dolotowym, co wymienili z kolektorem. Pomimo tego pojawił się problem, że po uruchomieniu silnika katalizator podobno się nagrzewa do czerwoności.  Mechanik twierdzi, że wtryski leją i dostaje za dużo paliwa, dlatego trzeba wymienić wtryski. Pomóżcie proszę. Czy rzeczywiście to jest takiego zachowania Vektruni, czy coś innego.

Czy można gdzieś regenerować wtryski z benzyny, czy lepiej kupić nowe lub używki. Masz może wiedzę gdzie można oddać wtrysk do sprawdzenie i ewentualnej (jeżeli jest możliwa) regeneracji w okolicy Piły, Północnej Wielkopolski ? Pytałem się w warsztacie zajmującym się wtryskami u mnie w mieście to odpowiedzieli, że tylko diesel.

Jest światełko w tunelu. Dzwonił mechanik i powiedział, że udało się przeczyścić wtryski i nie leją ale szwankuje czujnik ciśnienia paliwa to i tak taniej niż wymiana wtrysków.