Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

goldi1988

zawieszenie przòd dziwne dźwieki

Polecane posty

Dźwięki pojawiły się gdy wymieniłem obsady(gumy)przednich stabilizatorów,gdy wyjechałem to gdy przejeżdżał przez spowalniacze to słyszałem taki dźwięk w style kle kle;-) ale bardzo cichy więc się nie przejmowałem  lecz z czasem zaczął dochodzić z zawieszenia bardzo głośny dźwięk ale nie pukanie tylko jakby ktoś drutem grzebał po wahaczach;-) dźwięk ciężko uchwycić bo zdaza się bardzo rzadko (raz na 150km). Pojechałem na stację diagnostyczna i wyszło że jest duży Luz na maglownicy,wymienilem maglownice;-) gdy wyjechałem z warsztatu dźwięk na spowalniaczach(kle kle) pozostał,lecz tego głośnego dźwięku już nie miałem,ale po 2tygodniach przyjechałem 2tys km i znowu się odezwał!!!!!

Więc teraz tak,wydaje mi się że gdy mechanicy wymieniali gumy stabilizatora coś tam źle poskladali chociaż oni twierdzą że to nie mozliwe, wydaje mi się że ta łapę co trzyma dół. Wiem że musieli to opuścić,czy jest taka możliwość że właśnie ta łapa jest jakoś źle zamocowana i dlatego hałasuje? Na stacji diagnostycznej twierdzą że wszystko jest ok. Teraz pewnie jak wyciągnęli maglownice to składali to jeszcze raz więc mam ten dźwięk o wiele rzadziej.

Jak sie zmienia gumy stabilizatora to zeby sobie ulatwic robote trzeba opuscic troche sanki zawieszenia.Moze w przykreceniu ich jest problem? 

może zbieg okolicznosc ia skrzypią łączniki lub wahacze, może też sprężyna wydawać dziwne dźwięki w mocowaniu amortyzatora

U mnie np w gorące dni i przeważnie w trasie pojawiają się skrzypienia przy skręcaniu na postoju lub przy wolnej prędkości. Obstawiałem gumy stabilizatora lub coś z łożyskowaniem mcpersonów..

Edytowano przez piotr.p4

Jesli chodzi o dzwieki przy przejezdzaniu przez "lezacych policjantow" u mnie pomogla wymiana poduszek amortyzatora. Cisza od tamtej pory.

Najpierw pojade na stacje diagnostyczna zeby sprawdzili czy czasem ta regenerowana maglownica juz sie nie popsula a potem bede myslal dalej,dam znac jak cos wywnioskuje:)

Witam ponownie,oddałem w końcu auto do mechanika,wyciągnął amortyzatory I spreżyny I stwierdził ze wszystko jest ok.Oczywiscie hałas nie ustał,powiem wiecej od pewnego czasu jest, coraz gorzej.Mam pytanie czy przegub moze zgrzytac po wpadnieciu w dziure? Tylko w sumie gdyby to byl przegub to by halasowal przy skrecie sam juz nie wiem.Zna ktoś moze dobrego mechanika w Poznaniu co zna dobrze te zawieszenie,moze inny mechanik coś dojrzy lub moze mial taki przypadek.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wewn. przegub nie hałasuje przy skręcie

Idzie jakoś sprawdzić czy jest już zużyty?

W przednim napędzie jeszcze nigdy nie sprawdzałem, ale w tylnym brałem auto na podnośnik i próbowałem pokręcić półosią i wtedy można usłyszeć czy są jakieś stuki w przegubach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.