Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Marcin1632

Vectra B 1.6 16V 1999 - brzęczenie na zimnym silniku

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Zarejestrowałem się na tymże forum w wyniku zakupu Vectry B polifta - rocznik 1999, pojemność 1.6 16V 101KM. Wcześniej byłem posiadaczem lanosa, który jeździ i pojeździ pewnie nawet po wojnie nuklearnej, ale to nie o tym.

Nie będę oszukiwał, ale auto przeze mnie kupione zostało z potwierdzonym przebiegiem w okolicy 150kkm i pomimo tego, że jeszcze nie zdążyłem wymienić podstawowych rzeczy takich jak rozrząd, filtry i tym podobne prosiłbym o parę porad, wiążących się z moimi świeżymi i nieopierzonymi spostrzeżeniami co do tego (jakże fajnego w porównaniu do poprzedniego) auta. Zdążyłem wymienić bezpieczniki i odzyskać podświetlenie przyrządów, gdyż popadały jak muchy - auto musiało stać dobre kilka miesięcy.

W momencie odpalenia i ruszenia wszystko jest w jak największym porządku, jednakże po przejechaniu jakichś 200 metrów auto zaczyna rzęzić metalicznym dźwiękiem wyczuwalnym nawet pod pedałami gazu/hamulca (obroty nie wzrastają według wskazań obrotomierza), które ustaje po kilkunastu sekundach, potem jest wszystko w porządku - auto ma moc, jedzie całkiem sprawnie, obroty nie falują. Po dłuższej, około 20 minutowej jeździe, w momencie nagrzania silnika zapala się Check Engine, jednak po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu (a co za tym idzie ponownym rzężeniu) kontrolka gaśnie, tak samo jak po dłuższej jeździe bez gaszenia auta - znika i już. Trochę jest to niepokojące, aczkolwiek może to nadwrażliwość w przypadku wcześniejszej jazdy lanosem, który w ogóle się nie psuł i był całkiem bezobsługowy. Po naprawie podświetlenia przyrządów Check Engine przestał się pojawiać. W przyszłym tygodniu wymiana płynów i rozrządu - w tym momencie moje pytanie: na co jeszcze zwrócić uwagę, mając na względzie wymienione przeze mnie czynniki? Wybaczcie (być może) głupawe zapytania, jednak jestem laikiem w tym temacie, liczę na kilka porad, protipów i ogólnie jakieś wskazówki.