Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Złoty 122

Rozrusznik 2.0 cdti

Polecane posty

Witam państwa 

Jestem tu nowy i w sumie młody bo dopiero 18 lat trochę sie ucze na mechanika ale nikt nie wie wszystkiego 

wracając do tematu potrzebuje wasze pomocy pytanie numer jeden

czy dam rade sam wykręcić rozrusznik z mojej viki nie posiadam podnośnika i kanału jedyne czym operuje to lewarek no i myślałem zeby jakoś posadzić go na jakichś cegłach żebym wszedł pod spód co poradzicie ? 

drugie pytanie: czy jeżeli chce odpalić samochód to rozrusznik zrobi taki pyk :D i tyle nie zakręci nic to oznacza ze szczotki są do wymiany ? czy coś innego akumulator jest dobry i próbowałem też na kable :P 

liczę na waszą wyrozumiałość i proszę nie pisać żebym jechał mechanika bo to ostateczność :/ 

Na YT są filmy gdzie w Vectrach 1.9 cdti ludzie wyciągają rozrusznik od góry, z za silnika. w astrze to niemożliwe i sam nurkowałem pod autem. Możesz spróbować tylko od góry. Nigdy nie wchodź pod samochód który stoi na lewarku. Kup na allegro dwie kobyłki po 1,5T na początek będzie wystarczająco. Odkręcasz 3 sruby przytrzymujące rozrusznik do skrzyni biegów, potem odkręcasz masę, 12v i napięcie ze stacyjki. Rozrusznik wyjdzie. Rozkręcasz rozrusznik po podgrzaniu go (na gorąco). Przez korpus rozrusznika idą takie długie, cienkie śruby który lubią pękać, trzeba rozgrzać. Jak już ortwrzysz będzie z górki, szczotki kosztują 25zł, tulejki 3 sztuki koło 10żł i powinno hulać. Możesz potestować rozrusznik na sucho czy kręci i potem z powrotem do auta. Jest to gdzieś na forum wątek o rozruszniku włącznie z wymiarami tulejek. Robota raczej prosta.

okej dzięki za rade :D nie no pod lewarek nawet nie myślałem pchać tylko zrobić coś w podobie tych kobyłek :D a możesz mi powiedzieć jeszcze czy bd potrzebować jakichś specjalnych kluczy ? 

klucz 13 sztuk dwie ,wiem bo sam nie dawno przerabiałem pod blokiem,ja wymieniłem na nowy,bo mój pękł na wysokości stojana,dałem 250plnów,a co do robotty to masz pól godziny i powinienes mieć go wyciągniętego,powodzenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.