Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Złoty 122

Rozrusznik 2.0 cdti

Recommended Posts

Witam państwa 

Jestem tu nowy i w sumie młody bo dopiero 18 lat trochę sie ucze na mechanika ale nikt nie wie wszystkiego 

wracając do tematu potrzebuje wasze pomocy pytanie numer jeden

czy dam rade sam wykręcić rozrusznik z mojej viki nie posiadam podnośnika i kanału jedyne czym operuje to lewarek no i myślałem zeby jakoś posadzić go na jakichś cegłach żebym wszedł pod spód co poradzicie ? 

drugie pytanie: czy jeżeli chce odpalić samochód to rozrusznik zrobi taki pyk :D i tyle nie zakręci nic to oznacza ze szczotki są do wymiany ? czy coś innego akumulator jest dobry i próbowałem też na kable :P 

liczę na waszą wyrozumiałość i proszę nie pisać żebym jechał mechanika bo to ostateczność :/ 

Na YT są filmy gdzie w Vectrach 1.9 cdti ludzie wyciągają rozrusznik od góry, z za silnika. w astrze to niemożliwe i sam nurkowałem pod autem. Możesz spróbować tylko od góry. Nigdy nie wchodź pod samochód który stoi na lewarku. Kup na allegro dwie kobyłki po 1,5T na początek będzie wystarczająco. Odkręcasz 3 sruby przytrzymujące rozrusznik do skrzyni biegów, potem odkręcasz masę, 12v i napięcie ze stacyjki. Rozrusznik wyjdzie. Rozkręcasz rozrusznik po podgrzaniu go (na gorąco). Przez korpus rozrusznika idą takie długie, cienkie śruby który lubią pękać, trzeba rozgrzać. Jak już ortwrzysz będzie z górki, szczotki kosztują 25zł, tulejki 3 sztuki koło 10żł i powinno hulać. Możesz potestować rozrusznik na sucho czy kręci i potem z powrotem do auta. Jest to gdzieś na forum wątek o rozruszniku włącznie z wymiarami tulejek. Robota raczej prosta.

okej dzięki za rade :D nie no pod lewarek nawet nie myślałem pchać tylko zrobić coś w podobie tych kobyłek :D a możesz mi powiedzieć jeszcze czy bd potrzebować jakichś specjalnych kluczy ? 

klucz 13 sztuk dwie ,wiem bo sam nie dawno przerabiałem pod blokiem,ja wymieniłem na nowy,bo mój pękł na wysokości stojana,dałem 250plnów,a co do robotty to masz pól godziny i powinienes mieć go wyciągniętego,powodzenia