Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krisss

Problem z przednimi światłami postojowymi

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Marny że mnie mechanik samochodowy więc pytam na forum odnośnie oświetlenia na komputerze wyświetlają mi się informacja żeby sprawdzić przednie światło postojowe. Faktycznie nie świeciło ale za to kierunkowskaz cały czas swieci. Wymieniłem postojowe żarówkę i niestety bez zmian postojowe nie swieci a kierunkowskaz cały czas. Prosiłbym o jakąś podpowiedź jak to ogarnąć dodam że gdy włączam kierunkowskaz to on normalnie działa

Please login or register to see this quote.

kiedy brakuje oporu na obwodzie jak w tym przypadku żarówki pozycyjnej uruchamia się automatycznie kierunkowskaz jako światło pomocnicze i działa normalnie jako kierunkowskaz :) (jest to normalne) po wymianie żarówki światło pomocnicze (kierunkowskaz) powinno zgasnąć, wyczyść oprawkę żarówki pozycyjnej przed wymianą, możliwe że styk jest zabrudzony i sprawdz napięcie na oprawce, wymień od razu drugą pozycje bo za chwile też pewnie się spali :) 

Jakas niewiarygodna historia z tym przejowaniem funkcji postojowki przez kierunkowskaz.Nie raz bawilem sie w zmiane postojowek i wlaczalem swiatla bez zarowek i nigdy mi sie kierunek nie swiecil.

Dzięki Curtis za podpowiedź jak wrócę do domu to spróbuję wyczyścić styki i zobaczymy co będzie się działo. Mam nadzieję że pomoże

Jest ciekawiej, gdybyś wsadził led w mijania lub podlaczył przetwornice 9V to oprócz błędu samochód po minucie odetnie tam napięcie całkowicie, nawet z błędem nie mogłem jeździć bo i tak nie świeciło :) spróbuj wyjąć na dłuższy czas lub uruchom silnik powinien się zapalić kierunek.

Jezdzilem z padnieta i bez zarowki postojowki pare dobrych dni.Nigdy nie zapalil mi sie kierunek,

to moze w polifcie to zabrali, sprawdze u siebie.

W przedlifcie tak mialem i mijam takie na ulicy, ale faktycznie polifta nie widzialem z pomocniczym.

Tylko w przedlifcie to jest

i się wyjaśniło :ok:

Potwierdzam to co napisali koledzy powyżej. U mnie też czasami zapalał się na stałe kierunkowskaz przedni, ale wystarczyło uderzyć lekko w lampę i gasł. Od kilku dni opukanie lampy już nie pomagało i palił się cały czas. Głowiłem się nad problemem pewien czas, grzebałem w lampie, a co najdziwniejsze - postojówka nie była spalona. Dopiero po przeszukaniu forum natrafiłem na ten temat. Kupiłem nową żaróweczkę, wymieniłem i po problemie.
Widać coś z tamtą żarówką było już nie  tak, pomimo że świeciła.
Swoją drogą dziwne rozwiązanie problemu niesprawnej postojówki, żeby uruchamiać na stałe kierunkowskaz... W moim odczuciu stanowi to większe niebezpieczeństwo niż niedziałająca lampka postojowa..
A poniżej zdjęcie jak to u mnie wyglądało.

Please login or register to see this attachment.