Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

wojtek871

elektryka,

Polecane posty

Witam opel vectra A 1.8 8V.. Na wolnych obrotach  nie pali na pierwszy gar od strony kopułki. Minimalnie mu dodam gazu tak do 1000obr, i auto chodzi normalnie... Kopułka z palcem i cewka i kablami wszystko nowe założyłem i żadnej zmiany, dalej na wolnych obrotach pali na 3 gary .  Nie mam pojęcia do czego mam się przyczepić? Koledzy macie jakieś sugestie? Auto chodzi na benzynie jest bez gazu.. Pozdrawiam

Może wtrysk nawala

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

witam, mam vectrę A silnik 1.7 td isuzu , mój problem polega na tym, że nie świeci kontrolka świec żarowych, bezpiecznik sprawny, przekaźniek świec się włącza (działa), świece też grzeją, proszę o pomoc co to może być i gdzie szukać przewodu od świec żarowych 

Jeżeli przekaźnik działa i świece grzeją to żebyś miał jak najmniej rozbierania to dostań się do sterownika świec i zobacz czy z niego idzie napięcie na kontrolkę. Jeżeli wychodzi to następnie zdejmij licznik i sprawdź żarówkę odpowiadającą za grzanie świec. Jak już to nie da rezultatu to wtedy wiązka a w ostateczności licznik do sprawdzenia. Sterownik znajdziesz po prawo jak zdejmiesz schowek i dalej już ogarniesz co i jak. W załączniku podsyłam umieszczenie sterownika i schemat kostki znaleziony chyba na jakimś forum.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_03/VA.png.20188bc7fe26148032b9b0e465f5395a.png" alt="VA.png.20188bc7fe26148032b9b0e465f5395a.png" />kostka-przekac5banika.jpg.6d7bec66b9d797a3ac4a5d2eafa03ab7.jpg

dzięki za schemat, bardzo się przyda, sprawdzałem żarówkę w liczniku od  świec i ona jest sprawna , pozostaje nic innego jak sprawdzić to co napisałeś czyli albo wiązka  albo kabel przy sterowniku świec

Napisano (edytowany)

Jak sprawdzisz to daj znać co i jak. 

Edytowano przez domel10

jest mały problem bo po odkręceniu schowka jest przekaźnik świec żarowych ale trochę inny niż na twoim zdjęciu, i są  trochę innego koloru kable, jak możesz to pomóż mi ogarnąć te kable, jakie mają znaczenie, poniżej przesyłam fotę  mojego przekaźnika

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Nie szukaj przekaźnika tylko sterownika identycznego jak ze zdjęcia. Jeszcze doszukałem na schemacie elektryki że ten sterownik wysterowuje kontrolkę masą. Zrób tak:

Wypnij kostkę ze sterownika i podaj na niebieski przewód masę, wtedy kontrolka powinna zaświecić i tym sposobem wyeliminujesz wiązkę/żarówkę/licznik. Po tym pozostanie ci tylko uszkodzony sterownik albo zaśniedziały styk w kostce. Dodam jeszcze że dla bezpieczeństwa możesz z końcówki przewodu którym będziesz podawać masę odwinąć jeden góra dwa włosy i nimi dotykać do niebieskiego przewodu wtedy w razie jakiegokolwiek zwarcia te włosy zadziałają jak bezpiecznik.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://www.megaparts.bg/uploads/productgalleryfile/images/960x635/DSC_73931473934853.JPG&key=13e75632af15e5424c39708c99e5b6f452d50218818a580380d690f7ce4b1fa1" width="955" />

oki tak zrobię, w przyszłym tygodniu będę przy tym grzebał, jak dojdę co do czego , dam znać, myślę że już sobie poradzę

Ok próbuj. Jak okaże się że sterownik nie podaje masy na kontrolkę a będziesz chciał zrobić to po taniości to jeszcze jest sposób żeby to obejść z tym że wtedy kontrolka będzie świecić do czasu aż płyn złapie 60 stopni i sterownik odłączy grzanie świec.

witam, problem już rozwiązałem z nie świecącą kontrolką świec żarowych, był przepalony niebieski kabel i pokazywał za słabe napięcie- 0,01 v, żeby się kontrolka zaświeciła, po wymianie tego kabla wszystko działa jak należy pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.