Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Fchancuz

radio CD30 + dorobiony AUX in

Recommended Posts

Witajcie

W mojej Vectrze C jest wbudowane radio CD30 (nie mylić z CD30 MP3). Męczył mnie brak wejścia AUX-in do "dźwięków wchodzących" a "magiczne urządzenia" nadające na odpowiedniej częstotliwości pozostawiały wiele do życzenia pod względem jakości. Jako, że natura obdarzyła człowieka dużym zasobem ciekawości postanowiłem poszukać alternatywnego rozwiązania dla "magicznego urządzenia"...

Więcej!...znalazłem je!

radio CD30 posiada wejście do podłączenia zestawu głośnomówiącego, które wykorzystałem. Poniżej zdjęcie z naklejki na radiu z zaznaczonymi przewodami do których się wpiąłem.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_12/Przechwytywanie.JPG.fa1981b52c1acfe5db9e364ade63c9ed.JPG" alt="Przechwytywanie.JPG" />

Całość ogranicza się wstawienia włącznika ON-OFF pomiędzy TEL Mute i GND. Ja zastosowałem coś takiego:

wlacznik-pradu-ts-2p-12v-10a.jpg

Do "wprowadzenia" dźwięków wykorzystałem najprostsze gniazdko jack 2,5 (standardowy) stereo.

Co ważne, zmostkowałem kanał lewy i pracy i podłączyłem do PINu Ph+. Masę do Ph-.

Zarówno włącznik i gniazdo osadziłem w "martwym" przycisku obok radia. Oczywiście z radia płynie dźwięk mono ale i tak jest to ogromna różnica w stosunku do poprzedniego rozwiązania.

Na dniach postaram się wstawić zdjęcie panelu frontowego.

Mam nadzieję, że ten krótki poradni stanie się użytecznym :D

W razie pytań jestem do dyspozycji

Zdravim!

fchancuz

Witaj a skąd dokładnie jesteś? Ja planuje coś takiego zrobić może bym zobaczył jak tobie to wyszlo?