Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam, mam opel vectra c 2004 w kombi i mam problem z podgrzewaniem foteli z przodu. Kontrolki się nie świecą, bezpieczniki od podgrzewania foteli dobre, a nie chce działać. Co mam zrobić?

a podłączyć np interfejs diagnostyczny i zobacz  czy są błędy? Wcześniej działały? Problem dotyczy fotela kierowcy i pasażera?

nie dawno był podłączany interfejs ale żadnych błędów nie pokazało. Mam go od 3 miesięcy i do tej pory nie działały. Teraz się tym zainteresowałem i chciałbym to naprawić. Problem dotyczy obydwóch foteli. Nie świeca się w ogóle kontrolki na pokrętłach

jesli bezpieczniki ok to mata jak iest rypnieta to nie zadziała kontrolka na wył

można ją sprawdzić jakoś? a jak jest walnięta to idzie kupić taka mate i ją wymienić we własnym zakresie? czy jest jakoś po przyklejana? 

o maty trzeba by pytac w dziale handelek

maty są klejone ale mozna je wymienic trzeba bebeszyc fotel

sprawdzić pewnie można poczekaj możliwe że ktoś napisze które piny od mat

zerknij na bezpieczniki fr15 i fr 16 w rec fi 18 bcm

Please login or register to see this quote.

Podswietlanie przelacznikow dziala po zalaczeniu swiatel? Jesli jest podswietlanie a brak swiecenia kontrolek informujacych o zalaczeniu ogrzewania to wina jedynie bezpiecznika 18 w kabinie. A jesli brak podswietlania i kontrolki to obstawiam ze ktos wstawil tylko przelaczniki a fotele sa bez podgrzewania. Uszkodzenie mat nie ma wplywu na swiecenie kontrolki. Zasilanie do kontrolek idzie z bezpiecznika, masa z fotela ale nie jak niektorzy pisza ze przez maty. Masa z kontrolek idzie na pin13 wtyczki fotela i w srodku w fotelu idzie do pinu 12 z ktorego polaczona jest z masa samochodu.

Jak nie będzie mat, to przyciski nie będą się podświetlać.

Zobacz sobie schemat. Bedzie sie podswietlac. Wystarczy kawalek instalacji w fotelu. No oczywiscie zalezy jak to rozumiec. Jesli fotel oryginalnie nie ma mat to nie ma tez instalacji wiec pokretlo sie nie podswietli, ale jesli fotel ma maty to ma tez instalacje wewnatrz i nawet gdy te maty beda spalone czy cokolwiek to pokretlo bedzie sie swiecilo.

swieciło bedzie ale tylko podswietlenie pokrętła

Nie mam tisa, a schematu już mi się nie chce szukać, ale faktycznie możesz mieć rację.

Kontrolka tez bo masa jest jedna dla wszystkich ledow. Pin 4 w przelaczniki idacy na pin13 fotela. A przez fotel idzie na pin13 i do masy auta i po drodze nie ma nic wpiete miedzy 12 i 13 pin, jest "mostek".

to u cb. odłącz kostke pod fotelem i zobacz czy świeci zapomnij

Edited by matro1234

No na pewno nie będzie świecić :)

Ale Patryk pisze o sytuacji, gdzie jest przerwany obwód maty, a sama instalacja jest ok.

Piszesz teraz o dwoch roznych rzeczach. Jesli odepniesz kostke pod fotelem to jasne ze nie bedzie swiecic ani kontrolka ani podswietlanie. Ja pisze ze uszkodzenie maty nie ma wplywu na swiecenie. Wczesniej napisales ze moze ma mate uszkodzona. Ale uszkodzenie maty nie ma wplywu.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_04/Przechwytywanie.PNG.8a8a65cd15bbbd7b16c7acf2b496ea95.PNG" data-fileid="79967" />

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_04/Przechwytywanie.PNG.69e02ddc10f96d1c4cb08a608e63a307.PNG" data-fileid="79969" />

tak samo jak i mata się przepali zapytaj rudika to ci powie bo to przerabiałi my:P

mara zamyka obwód przerwa przerywa to tak jak i odpiecie kostki

Edited by matro1234

Oj matro matro. Jestes elektronikiem tak? To napewno umiesz czytac schematy? To chyba widzisz wyzej na schematach jak idzie masa? I ze masa leci bezposrednio do karoserii a nie przez maty. Maty sa rownolegle i nie maja wplywu na swiecenie kontrolek czy podswietlania. No chyba ze schematy w tis sa bledne...

Edited by patryk-84a

przerwij a sie dowiesz:D

Po co przerywać, wystarczy rozłączyć maty między sobą ;)

i? świeci

Tego nie powiedziałem :D Stwierdzam, że są mniej inwazyjne metody, żeby się przekonać, co się stanie :D

Latwodostepna jest ta wtyczka do maty oparcia?

tak tylko cza poszukac

łatwo, postaram się to jutro sprawdzić.