Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skalbek

1.9cdti wibracje

Recommended Posts

Panowie mam problem a mianowicie, przy gwałtownym przyspieszaniu od ok 2500 do 3000 obr auto wpada w jakieś dziwne wibracje... Zero błędów przyspiesza ładnie co to kozę być, auto ma nalatane 180 tys DM wymieniony przy 140...

nadmienie ze przy normalnym rozpędzaniu auta wszystko jest ok, tylko i wyłącznie przy gwałtownym wciśnięciu gazu.

niedawno miałem problem ze na 4 biegu 4000 obr wywalało błąd przeładowania turbiny... Odchylenie ujemne (bałem sie ze turbo pada) Wymieniłem czujnik na przednim pasie chyba sterowania turbiny i jakiś wężyk co do tego szedł bo był pęknięty, czy to coś może mieć wspólnego?

nie czuje żadnych luzów na zawieszeniu nic sie nie tłucze, auto nie myszkuje po drodze, ogólnie cisza z zawiechy...

Edited by skalbek

sprawdz prawy przegub wewnętrzny na podporze pod alternatorem

Dziękuje za jakaś wskazowke

Witam. Ja też już od kilku miesięcy walcze z wibracjami i drganiami, które najbardziej są odczuwalne po przejechaniu około 10 km. Po nocy w garażu odpala bez przeszkód i praktycznie wibracje są wogóle nie wyczuwalne. Dopiero po nagrzaniu silnika i przejechaniu około 10 km wyraźnie wszystko wibruje. W poszukiwaniu przyczyny wymieniłem już cały rozrząd z pompą wody, koło pasowe wału, koło pasowe alternatora, zrobiona regeneracja sprężarki od klimy wraz ze sprzęgiełkiem, pasek i rolki osprzętu. Przed tymi wymianami wibrację czuć bylo od razu po nocnym odpaleniu, teraz zauważalna jest poprawa, no ale nadał wibruje aż noga od gazu mrowienia dostaje. Wydaję mi się że juz po nagrzaniu silnika najbardziej czuć wibracje na luzie bez dotykania gazu i w przedziale 1500-2500 obrotów. Miał ktoś podobnie? Czy to też może być ten prawy przegub i jego podpora?

mmateck Ty masz zupełnie inne objawy... Proszę jeżeli juz sie podpinasz pod temat zaznaczył że masz inne "dolegliwości".

Dolegliwości może i inne, ale skutki tych dolegliwości identyczne jak w temacie.

Wysłane z mojego Samsang-galaxy s6

Poczytaj, może masz to co ja miałem :)....

Please login or register to see this link.

A może należało by sprawdzić poduchy silnika ?

Please login or register to see this quote.

więc najlepiej zaśmiecić kogos temat bo efekt ten sam... brawo ty!

Edited by skalbek

Uważaj bo się pogubisz w nadmiernej liczbie odpowiedzi w "twoim" temacie i zgubisz głowny wątek... Następnym razem dopisuj w temacie kto się może udzielać w "twoim" wątku, będzie ci łatwiej się odnaleść!

Dobrze księciuniu wg twojego rozkazu...

tylko sie tak nie podniecaj bo sukienki nie dopierzesz...

Edited by skalbek