Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
piotr.p4

Problemy z czujnikiem deszczu po wymianie szyby

Polecane posty

Kilka dni temu wymieniłem szybę czołową. Przed wymianą czujnik deszczu działał. Raz lepiej, raz gorzej, ale działał.. Obecnie jest tak, że po włączeniu go wycieraczki robią dwa obroty, a potem chodzą identycznie jak czasowe. Sprawdziłem taśmę i kostkę - wyglądają na sprawne.. Jedno mnie zastanawia. Gdy wymieniali szybę, zapewniono mnie, że "tutaj się nie stosuje żelu do sensora, bo ma uszczelki i sztywno przylega" czy jakoś tak.. I tutaj pytanie - czy faktycznie się nie stosuje żelu? Jeśli się stosuje, to czy jego brak wpływa na zupełny brak działania sensora? Chciałbym to doprowadzić do stanu użytku bo nie ukrywam, że to spora wygoda.. Czasowe są mało inteligentne i ... trzeba o nich myśleć :P.

Dajcie proszę znać :)

Edytowano przez piotr.p4

Ładna sztuka :ok:.

Nie do końca wiem o jakich uszczelkach mówili, ale według mnie i mojej wiedzy żel jest niezbędny do działania czujnika. Wiele było przypadków że żel był, ale zostało pęcherzyki powietrza i już czujnik głupiał, niektórzy podobno zakładali dwa na raz żeby je wyeliminować.  Kiedyś widziałem żel na alledrogo za jakieś 30zł, ale najpierw odezwałbym się do fachowców od wymiany.

Chyba muszę się zdiagnozować opcomem.. Bo ona od razu włącza czasowe - jakby w ogóle nie wykrywała czujnika. Czy taśma do sensora drugi koniec ma gdzieś koło lusterka? Trzeba zdejmować podsufitkę aby sprawdzić połączenie?

Co do fachowców od wymiany, teraz już raczej "fachowców" - jeśli to kwestia żelu, chyba zrobię to sam.. Bardziej opłaca mi się kupić żel, niż kręcić 100km.. Poza tym, skoro tak robią, pewniejszy będę swojej pracy - wtedy wiem co i jak zrobiłem.. 

Edytowano przez piotr.p4

Sam czujnik jest odpinany od szyby w latwy sposob bo jest on montowany w ramce.Nie potrzeba zadnego zelu Popatrz tak to wyglada 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ja na swoim czujniku miałem żelek i dodatkowo przy montażu smarowałem go płynem do naczyń(tak wyczytałem na forum) i działa do tej pory.

Może ci założyli inną szybę i czujnik  nie jest do tej szyby(chyba są trzy rodzaje)

Sprawdzenie opcomem na pewno nie zaszkodzi. Taśma jest wspólna dla całej podsufitki i idzie ciągła od czujnika do REC'a, jak nie uważali przy wyjmowaniu szyby rzeczywiście mogli coś urwać przy wtyczce. Tu masz aukcje na której jest czujnik i wydać żel.

Wcześniej miałem urwaną wtyczkę i też działały czasówki jak u Ciebie.

A juz czaje co to ten zel.Silikon przezroczysty.Zdemontuj czujnik obczaj jak wyglada  i po sprawie.

Dokładnie ten silikon musi dobrze dolegać do szyby i czujnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.