Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

mark2014    4

Przebieg może być oryginał,ja mam taki.Ale to do weryfikacji na miejscu,lub dekoder vin.Przecież kombiak w dieslu to powinien zarabiać na siebie(I tak przeważnie jest) a nie jeżdzć jak auto rodzinne.Choć i tak bywa.

macx15    0

Witam,

Czy ktoś coś może powiedzieć o tym Signumie? Mam tylko wrażenie że lewa lampa troszkę inaczej spasowana z maską. Może ktoś zauważy coś więcej?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Pozdrawiam

Maciej

Krystian84    0

Witam Oglądałem tą Viki i jak na swój wiek bardzo przyzwoita tylko jeden fakt mnie dziwił że nie świeci po przekręceniu zapłonu chek i po zejściu z ssania przez chwile falowały obroty póżniej bylo ok.Pytanko czy to    może świadczyć o jakiś poważnych kłopotach?

killqio    0

Jakieś uwagi co do tego egzemplarzu?

zurad    0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przejściówka z 1.9CDTI 150KM w tym budżecie... nie liczyłbym na nic specjalnego.

PS. 11lat, diesel z Niemiec i 190tyś przebiegu? hehe

killqio    0

Pojadę jutro to zobaczyć, bo mam 70km, piszę że do poprawek lakierniczych, więc może dlatego taka cena.

EDIT:

Kontaktowałem się z właścicielem. W skrócie co napisał:

Do zrobienia jest dwumasa (tak powiedział mechanik)

klima nie działa ( trzeba pewnie nabić)

podobno był wymieniany CIM, ale czasami świeci

Był wymieniany rozrząd i robione zawieszenia z przodu

Opłaca się kupować, zakładając że do zrobienia jest tylko dwumasa i ewentualnie CIM?

Edytowano przez killqio

bosman03    4

Na pewny był prany, myty (silnik również) i czyszczony. - choć to o niczym nie świadczy 95% sprzedających to robi. Może i nawet polerka została wykonana. Przy oglądaniu spisz sobie numer VIN, sprawdź czy zgadza się wyposażenie. 

Mało danych w opisie, i popularne stwierdzenie "Opel vectra sprowadzona z Niemiec od 1 właściciela który użytkował ja od nowości", jeśli ktoś go brał na sprzedaż od prywatnego pierwszego! właściciela na pewno wypytał się jak wyglądała eksploatacja i o inne duperele, warto wypytać o to sprzedającego. :)

JarekS    1 078

Za diesla 1,9 11 tyś, na pewno będzie w super stanie :) po tyle ciężko jest znaleźć dobry egzemplarz 2,0 lub 2.2 klekota z początku produkcji

Z tego co napisałeś:  dwumasa ok 2500 z wymianą, jak dwumasa to i sprzęgło, wysprzęglik, CIM to jakieś 300-500 zł z wymianą, klimatyzacja, nie ma czegoś takiego że nie nabita, skoro jest nienabita to znaczy że układ jest nieszczelny a to mogą być koszta, na ogół chlodnica klimy 300 zł, osuszacz 150, nabicie 100, wymiana gratów 100-200 zł. Ewentualna regeneracja sprężarki jakieś 350-500 zł. Co do przebiegu to się już kolega wypowiedział. Jak chcesz to kupić to podjedź do aso zapłać 300 ale niech to porządnie prześwietlą.

dam9an    3

Klima jest niesprawna na 99,9% a jak właściciel twierdzi, że jest ok i wystarczy nabić to niech sam ją nabija. Koszt nieduży a głowę będziesz mieć spokojną.

Wystawia auto jako uszkodzone. Dobrze bym się zastanowił czy kupować takie coś. Rozkoduj VIN i zobacz czy wszystko się zgadza z wyposażeniem. 

killqio    0

No to tak, byłem dzisiaj zobaczyć tę vectrę, według mnie do zrobienia są następujące rzeczy:

Dwumase trochę słychać (nie ma jeszcze tragedii, ale trzeba ją wymienić)

Tarcze przód do wymiany

Tarcze tył do wymiany

zderzaki (przód + tył) do malowania 

Nadkole co jest zarysowane "odpada szpachla"

Nie sprawdzałem czujnikiem lakieru, ale błotnik przód prawy malowany, przedni zderzak malowany i słabo spasowany

Z lewego błotnika tylnego schodzi lakier, więc też do malowania.

Powiedział że zejdzie poniżej 10k za ten samochód.

Więcej nie sprawdzałem, bo naprawienie wyżej wymienionych rzeczy przerośnie kwotę 15k wraz zakupem. Ja odpuściłem.

Jedyny plus to nawet zadbany środek.

Dzięki za porady. Pozdrawiam :)

Edytowano przez killqio

JarekS    1 078

Więc też był lakierowany.

killqio    0

Znalazłem te dwa egzemplarze? Jest może ktoś z okolic Lublina lub Kielc, i ewentualnie mógłby obejrzeć te samochody? Bo ja mam 200km w jedną stronę.

bosman03    4

Długa ta lista do naprawy.. odpuść.:)

sisco    0

Patrzyłem ostatnio na ta Vectrę w ogłoszeniu podany jest rocznik 2004 z nr VIN na opelvindekoder.pl wychodzi rok modelowy 2005 i  data produkcji 31.03.2005. Prędzej jest błąd w ogłoszeniu czy dekoder może pokazywać niedokładną informację?

Byłem się jej nawet przyjrzeć bo akurat przejeżdżałem służbowo w okolicy ale nie jestem do końca przekonany - cena jest dość wysoka jak na moje oko, można przejechać się tak na prawdę wkoło budynku więc nawet nie ma jak go rozpędzić czy sprawdzić jak dokładnie sprawuje się automat,  klapa bagażnika nie podnosi się i trzeba ją podciągać rękami i tak samo pomagać w zamykaniu.  W środku wszystkie rzeczy jakie sprawdzałem i rzuciły mi się w oczy działały bez zarzutu. Blachy zdrowe. Lakier w normalnym stanie jak na prawie 13-latka. W komisie dostajemy plakietkę gość, wpisujemy się do księgi odwiedzin i zanim wejdziemy na jego teren zostaje nam przydzielony asystent :pilot:

zubek    1 041

z rocznikiem to błąd w ogłoszeniu

nie wiem po co piszą, że serwisowany w ASO skoro na książce są pieczątki z "nie-aso"

z tych zdjęć za wiele nie wywnioskujesz, klapą bym się nie przejmował

przebieg w sam raz żeby się załapał w wyszukiwarkę...

killqio    0

Oglądał już ktoś ten samochód? Jakieś uwagi? Jeśli jest on kupiony w PL to łatwiej będzie go sprawdzić.

Edytowano przez killqio

mark2014    4

Lewa lampa przód i zderzak słabo spasowane.

Zaślepka przy radiu ma inny odcień.

Nowy zbiornik płynu chłodzącego.

Brak kawałka wygłuszenia na ścianie grodziowej przy filtrze paliwa.

Za groma nie rozumiem czemu miarka do sprawdzania stanu oleju jest na środku?120,150 miały z lewej strony silnika.

Ten sinik to 120 a w ogłoszeniu 150.Widać że nie wie co sprzedaje.

killqio    0

Kontaktowałem się ze sprzedającym, podobno malowane były tylko prawe drzwi przód, z tą miarką oleju to faktycznie dziwne, bo powinna być po lewej stronie.

Pisałem też żeby wysłał mi numer VIN, ale go nie dostałem w odpowiedzi i napisałem jeszcze raz i narazie czekam.

mark2014    4

O błotniku nie wspomniał bo kupił pod kolor.Zobacz co wyjdzie po vinie.

Sizon    100

Do tego gość widzi w tym aucie alarm, podgrzewaną przednią szybę, ogranicznik prędkości, aktywny tempomat, poduszki boczne tylne... No i włącznik świateł jest pod H7, a nie xenon.

killqio    0

Też zauważyłem, że coś z tymi światłami jest nie tak, bo jest "przełącznik" od poziomowania światłami. A xenony mają samo poziomowanie.

axen    2

interesują mnie Wasze opinie

bez problemu dostałem nr. VIN, sprzedawca sam zasugerował wizytę w ASO

podobno 4 łyse opony i lakierowany zderzak tył, reszta ok, nie stuka, nie puka. w 2011r. - 100 tys. km. na nowo obszyta kierownica i mieszek. rocznikowo 04 nie 05. wydaje mi się, że są nowe tarcze przód i tył i nie podoba mi się końcówka wydechu... 

Edytowano przez axen

bosman03    4

"Auto posiada ważne tablice oraz ubezpieczenie" 
Czyli że jak nie wymeldował auta w Niemczech? 

Ogólnie autko ładne, można po dokładnych oględzinach myśleć.

Byłeś już oglądać?

Edytowano przez bosman03

JarekS    1 078

Coś z tym autem jest nie tak, radio jest z wersji poliftowej natomiast kierownica z przedlifta, sterowanie przyciskami raczej nie ma szans zagrać z tym radiem, coś było wymieniane pytanie dlaczego.

Po 100 raczej nie było by potrzeby obszywania kierownicy ani mieszka. moim zdaniem sam oddał do obszycia albo miał zrobione na stanie i dlatego założył przedliftową kierę bo taką posiadał.

Klapa nie ma żadnych ozanczeń, pewnie na klapie którą mieli był inny silnik :) , a jak handlarz mówi że zderzak był robiony, czego praktycznie nie jesteś w stanie wykryć bo miernikiem go nie zmierzysz, odcień może się miminalnie różnić to znaczy że albo został nędznie pomalowany i głupi to zauważy albo chce uśpić Twoją czujność zagrać wiarygodnego a w rzeczywistości mogla by mieć przystanek w bagażniku.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   1 użytkownik