Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

signum150km

dziwne pikanie co kilka sekund

Recommended Posts

witam. szukałem na forum czegoś co może mi pomóc ale nic na ten temat nigdzie nie pisza . stad zakładam nowy temat. w moim samochodzie signum 1.9 cdti 150km z kabiny po stronie kierowcy słychać jakies dziwne pikanie co kilka sekund. wychodzi ono z małej siwej srzyneczki pod obudową koło otwierania maski samochodu. pikanie słychac cały czas czy samochód jest zapalony czy zgaszony  czy alarm jest włączony czy zapalony. prosze o pomoc bo nie wiem co to jest

to jest najzwyklejsza kostka polaczeniowa

gdzies moze obok masz jakis glosniczeki

Na pewno nie ma nic. ale bardziej nurtuje mnie pytanie czemu to ciągle pika? 

To nie powinno pikać. Nic tam nie raczej ma co mogłoby pikać.

Weź rozlącz tę kostkę i zobaczysz czy dalej pika czy nie. Możesz opisać te pikanie?

Sent from my Nokia 5110 using Tapatalk

Please login or register to see this quote.

cos ktos dopioł widac po instalacji

tam nic nie ma pikać szukaj dalej

Te czarne kable przechodzące w kabel głośnikowy nie są oryginalne, tak jak matro pisze jest to jakaś dokładka, sądząc po umiejscowieniu może to być jakieś zabezpieczenie antywłamaniowe/kradzieżowe. Rozepnij tą kostkę i zobacz co się za nią kryje, zapewne jakaś mała centralka, bez tego nikt Ci nic nie powie, bo to wróżenie z fusów.

Ok dzięki. jak tylko będę miał chwilę to tak zrobię i napisze co się będzie działo po ich wypieciu 

Nie miałem dużo czasu ale trochę pogrzebowej heh. A więc tak wydaje mi się że jest to pikanie jakby alarmu. dobieralem się do tej kostki ale tak naprawdę nie mogłem jej całkowicie wypiac po otwarciu tyle co ja odkrycilem i zajrzałem pod tyłu i nic tam nie widać. odpiolem te dwa kabelki co wychodzą z tej kostki te niby głośnikowe i samochód nie chciał odpalić. kurcze nie wiem co robić. znacie może kogoś z woj. łódzkiego bądź z okolic Kutna kto miał podobnie bad kto może wiedzieć o co chodzi? proszę o pomoc 

Czyli jest to odcinka zapłonu, dziwne że pika, skoro tak jest to oznacza że pewnie wyłapuje jakiś błąd. Lepiej podjedź do jakiegoś elektyka i niech Ci to wytnie w pi....du żeby się nie okazało że któregos pięknego dnia gdy będziesz bardzo potrzebował gdzieś pojechać nagle ona przestanie działać.

Pierwsza sprawa że takiego starego opla to nikt nie będzie kradł :), druga sprawa że nawet jak by chcieli ukraść to pierwsze do czego by się dobrali to własnie do tego złącza :) odcinka tak profesjonalnie założona że na dobrą sprawę mogło by jej w ogóle nie być, efekt byłby podobny :)