Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

lipo

Zakup auta a nie opłacona 2 rata OC

Polecane posty

Witam, kupiłem jakiś czas temu auto wraz z ubezpieczenie na cały rok (tak wynika z polisy) .

Właściciel poprzedni nie poinformował mnie czy polisa zapłacona jest za cały rok czy za pół .

Czy interesować się tą kwestią ?

Nie chciał bym też aby za rok ta firma mnie ścigała wraz z odsetkami, ale z drugiej strony w końcu kupiłem auto i mam polisę z której wynika ,że auto ma ubezpieczenie na rok.Dodam ,że polisa jest nadal na poprzedniego właściciela . Nie widzę potrzeby przepisania polisy bo na pewno nie będę chciał ubezpieczać w tej firmie auta.

To się jeszcze upewnij czy własciciej jej nie wypowiedział bo tak też mógł zrobić.

Mówił ,że nie będzie zgłaszać a żeby wypowiedzieć umowę musiał by mieć mój podpis . Z resztą po wypowiedzeniu przyszło by chyba jakieś pismo na adres podany w umowie.

Umowę wypowiedzieć może tylko kupujący. Sprzedający tylko może zgłosić fakt sprzedaży. Na polisie nie ma wpisanego sposobu płatności?

Sprzedajacy może wypowiedzieć i dostać zwrot, ubezpieczyciel wtedy informuje kupującego o możliwości przedłużenia polisy na znizkach kupującego.

ale żeby dostał zwrot musiał bym ja jako kupujący podpisać również jego wypowiedzenie... wiem bo sam kiedyś tak robiłem aby odzyskać kasę bez mojej zgody może jedynie zgłosić do firmy sprzedaż auta ale i tak ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywce

przestancie pitolic glupoty,
auto sie kupuje z polisa oc, jesli kupujacy bedzie wielkoduszny to moze wypowiedziec umowe i gdzie indziej sobei poszukac a sprzedajacy dostanie roznice pomniejszona o 30dni ktore jest czasem na decyzje dla kupujacego

faktem jest ze tzreba w ciagu 30 dni zdecydowac sie czy ciagniemy kupiona z autem polise( wtedy nam przelicza wartsoc na nasze warunki znizki i miejsce zamiweszkania) czy szukamy sobie nowej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Rafalg w jednym masz rację wszyscy pitolą głupoty niestety Twój post jest nie do końca zgodny z obecnym stanem prawnym.

Obecnie po sprzedaży auta zbywca ma obowiązek poinformować zakład ubezpieczeń o jego sprzedaży w ciągu 14 dni, niestety w praktyce mało kto to robi w tym terminie, przeważnie informacja do TU dociera w momencie kończącego się ubezpieczenia albo płatności raty za polisę. 

Sprzedający nie może wypowiedzieć polisy bo w momencie sprzedaży auta nie jest już jej właścicielem, polisa przechodzi automatycznie z mocy prawa na kupującego. Jedynie co może sprzedający to przy sprzedaży sporządzić oddzielne oświadczenie dla kupującego że zrywa on polisę i dopiero jak kupujący to podpiszę sprzedający może przesłać takie pismo do zakładu ubezpieczeń i otrzyma zwrot kasy. Kupujący po zakupie auta ma dwie możliwości: kontynuować polisę po zbywcy albo ją ZERWAĆ. Jeśli napisze wypowiedzenie to zostanie ono potraktowane przez zakład ubezpieczeń jako wypowiedzenie na koniec umowy.

Jeśli kupujący kontynuuje ubezpieczenie towarzystwo ubezpieczeniowe może przepisać polisę i nie przeliczać składki wg zniżek kupującego ale równie dobrze może to zrobić w późniejszym terminie bo na to pozwalają przepisy. Jeśli kupujący nic nie zrobi to przyjmuje się że on kontynuuje ubezpieczenie bo nie zerwał polisy. Odnośnie późniejszego przeliczania składki przez towarzystwa ubezpieczeniowe to wynika to z faktu że najczęściej TU dowiaduje się o zmianie właściciela auta dopiero przy końcu umowy a wynika to z tego o czym pisałem wcześnie - mało kto zgłasza sprzedaż auta bo uważa że nie musi tego robić albo że wydział komunikacji zrobi to za niego a jeszcze inni uważają że TU ma szklaną kule. Co do rozliczenia polisy przez TU w momencie zerwania polisy przez kupującego to jest ona rozliczana co do dnia, nie ma żadnych 30 dni na podjęcie decyzji czy kupujący chce polisę po zbywcy auta czy nie, kupujący może w dowolnym dniu ją zerwać natomiast TU może i tak przeliczyć składkę od momentu zakupu auta do momentu jej zerwania i poprosić o zapłatę różnicy składki.

a co w sytuacji kiedy kupiłem samochód w listopadzie z oc do czerwca, poprzedni właściciel nie mówił nic o wypowiadaniu polisy, jednak ostatnio (w styczniu, chyba w połowie) przyszło mi pismo z ubezpieczalni że muszę zapłacić za okres od kupna do końca polisy, 300 zł bez paru złotówek i oczywiście polisa jest już na moje nazwisko, czy to oznacza że poprzedni właściciel wypowiedział sobie oc i dostał zwrot? jeżeli tak to wynika z tego że musiał podrobić mój podpis? 

Pewnie dopłata z rekalkulacji składki

a nie powinno oc obowiązywać po "starej" kwocie gdy zakupuję auto ? jest możliwość sprawdzenia tego czy to tylko dopłata czy tamten wypowiedział ?

Nie powinno. Ubezpieczyciel nie musi ale ma prawo przeliczyć wysokość składki. Zawsze możesz zadzwonić do ubezpieczyciela. Powinni wszystko wyjaśnić. Wypowiedzieć umowę oc może tylko kupujący. Wtedy sprzedający dostanę zwrot. Zakładając że nawet podrobił podpis to jak mogło to przejść jeśli kontynuujesz umowę?

czyli faktycznie pewnie tylko przeliczyli, dzięki 

To jest dopłata wynikającą prawdopodobnie z np. Innych zniżek, itp. Ja miałem to samo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.