Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Damianos96

Para/Dymek

Recommended Posts

Witam jak w temacie leci jakby para z tłumika silnik 2,5v6 leci tak jak niektóre auta z lpg u mnie niema LPG Poje ją 98. Co to może być że ten biały dymek leci ?? latem nic a jak zimno to leci :(  Pozdrawiam

Sam sobie odpowiedziałeś, jak jest ciepło nie leci, a jak jest zimno to się skrapla para, nic w tym nadzwyczajnego nie ma. Ja nie jeżdżę na LPG i też często dymi jak jest trochę chłodniej. Ile to auto jeździ? Przy krótkich trasach jak jest nie dogrzane to i woda poleci.

Do pracy 5 km w jedno stronę i temp silnika kolo 82 stopnie nieraz mniej nieraz wiecej podejdzie.

Apropo temperatury silnika u mnie tak miedzy 80 a 90 się trzyma koło 85 82 czy to normal czy mało a jak depne na trasie to na kolo 80 w obecną pogode ?? 

Czy powinna 90 trzymać ?? 

Pozdrawiam :)

Raczej taki standard w Vectrze B jesli chodzi o temperaturę. Odcinek 5km to nie za wiele, na dłuższym odcinku układ by się wysuszył, a para przy tych temperaturach jest rzeczą normalną. Mi jak odpalę gdy jest zimno czasem to na końcówce woda się skrapla, a odcinki dłuższe robię. Robiłem próbę na spaliny w układzie chłodzenia i nic nie wyszło, bo też nie było tak zimno a zdarzyło się zadymić parą. Tak więc raczej nic złego się nie dzieje.

Pozdrawiam ;)

Dzięki za info :) 

Już myślałem ze taka temperatura równa sie oznaka ze coś sie dzieje :/ 

Średnio 82 stopnie ok Dziękuje bardzo :) 

Pozdrawiam