Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ziolosferatu

Czy można przełożyć przeciwmgielne w angliku Vectra C za pomocą ustawień REC

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem anglika bez car passu i gdzieś tutaj na forum czytałem że jest opcja w ustawieniach REC zmiana tylnego światłą przecimgłowego z prawego na lewy. Chciałbym zarejestrować Vectrę w Polsce i potrzebuję pod przegląd przełożyć to światło- wiązka i żarówka jest w lewej lampie- brakuję najwidoczniej zasilania (prawe przeciwmgielne świeci normalnie- po stronie angielskiej) a nie chciałbym dorabiać/przeciągać wiązki jeśli jest opcja żeby to przełożyć w ustawieniach komputera...???

W skrócie:

1) Czy można za pomocą ustawień REC przełączyć zasilanie z prawej do lewej tylnej lampy przeciwmgielnej w angliku Vectra-C? Wiązka jest, żarówka jest symetrycznie po obu stronach.

2) Czy miałby ktoś namiary do kogoś w woj. dolnośląskim - idealnie to w Świdnicy żeby ściągnąć numer carpass? Ściąganie i wysyłka radia raczej nie wchodzi w grę- prościej dorobić już kabel. W ASO w Świdnicy zawołali 250 zł za carpass ale i tak tego nie zrobią bo auto nie jest jeszcze zarejestrowane na mnie (żeby zarejstrować muszę przełożyć przeciwmgielne i zrobić przegląd więc kółko się zamyka :).

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz

Edited by ziolosferatu

W recu zmieniasz  stronę. Odnośnie car passu możesz napisać do salonu w którym auto zostało kupione, kilka osób tak uzyskało car passa za darmo.

Ja też kupowalem carpass do swojej viki i z tego co pamietam to koszt 150zl w aso w Kielcach ale już jakiś czas temu i wymagali dokumentu potwierdzającego własność auta, wiec mozesz spokojnie z umową iść tam sa Twoje dane i vin. A koszt to co serwis to ma swoje ceny i niestety musisz osobiście sie pojawić. 

No to wychodzi na to że potrzebuję tylko teraz tego carpassa. Auto kupione "świeżo z lawety" w polsce więc nie miałem kontaktu z poprzednim właścicielem w UK.

Dzwoniłem do wygooglanego salonu vauxhalla w miejscowości w uk gdzie domyślam się mógł być sprzedawany. Facet wysłuchał i powiedział żeby zadzwonić w poniedziałęk jak ktoś będzie z service'u do obsługi systemu (dziś sobota) to powinni to podać bezproblemowo. Dam znać czy się udało przez telefon to pozyskać. Byłby to duży plus dla vauxhalla uk - a może raczej minus dla opla w polsce bo przecież  tak powinno być wszędzie ;) 

No i jeszcze jedno pytanie - czy kupując na ebay-u interfejs z płytką OP-COM oraz kabel USB (do 100 zł z przesyłką) mam możliwość programowania REC-u (link poniżej)? Opis nic o tym nie wspomina. W ASO w Świdnicy nie wiedzieli czy jest taka opcja nawet w OP-COMie, nie wiem ile sobie zarzyczą :). Trzecia opcja, czy ktoś ma może kontakt do osoby z dolnego śląska ze śmigającym interfejsem rec który by to zrobił za przysłowiowe 50 zł ?

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Jak będzie w pełni sprawny to op-comem ogarniesz. Są o tym tematy na forum.

No to właśnie widziałem gify xpirate'a do ustawień REC - w takim razie zamawiam zestawik.

Zadzwoniłem do pierwszego dealera opla w Anglii w okolicy gdzie był ostatnio zarejestrowany- po krótkiej konsternacji, wysyłąniu dokumentów mailem i tym że chcieli pobrać 23 funty, facet ostatecznie znalazł dealera gdzie auto było kupione (w zupełnie innej części Anglii), i za darmo podał mi carpass... przez telefon! Wielkie dzięki za info. Teraz czekam na interfejs i mam nadzieję że uda się wejść bez problemu do ustawień świateł w REC-u.

Opcomem tego nie zrobisz. W vc przeciwmgielne zarowno w eu jak i gb podlaczone sa pod ten sam pin C7 w xr4 w rec. Jedyna roznica to instalacja pociagnieta z tego pinu do lewej lub prawej zarowki. Musisz przerobic wiazke.