Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
italiaviva

opel vectra b 1.8 16v xe1

Recommended Posts

Witam, chciałbym sie doradzić, mam zamiar zmienić silnik na większą moc, obecnie mam vectre b 2000r lift 1.8 16v xe1 na 2.0 16v X20XEU, Czy będą moje podzespoły pasowały takie jak skrzynia itd pasowały do X20XEU ?

Nie będą. Pasowały by od x18xe

Myslałem o tym silniku zeby włozyc 

Please login or register to see this link.

a czy ten by pasował 

Please login or register to see this link.

czy tylko 1.8 silnik ? 

Przecież to ten sam silnik tylko w pierwszym jest błąd w opisie. Przeczytaj co napisałem wyżej i tematy o zmianie silnika.

Czytałem o zmianie silnika i duzo piszą rożnie ze można zmienić na 2.0 16v 136konny  i będzie pasować inni ze nie, dlatego chciałem sie upewnić. Czyli zostaje mi opcja, zmienić na  x18xe 125konny ? bo aktualnie mam 116konny 

Duzo czytałem na fora i jedni piszą ze można zmienić z 1.8 16v na 2.0 16v 136 konni drudzy ze nie, dlatego chciałem sie doradzić w koncu jak to jest. Czyli zostaje mi tylko na zmianę x18xe 125konni ? aktualnie mam 116 konni 

Coś mało czytałeś. Masz x18xe1 nie x18xe więc nie da się łatwo wrzucić x20xev. 125km to z18xe

a co trzeba by było zmienic aby mozna było wsadzic X20XEV ? 

Edited by italiaviva

Zamienić można xe18xe z x20xe czyli przedliftowe 1,8 bo 2.0 to własnie rozwiercone 1,8.

W polifcie silniki 1,8 to rozwiercone 1.6 więc nie podejdzie, inne sprzęgło, skrzynia, dolot, wydech, wspomaganie, mocowania, ogólnie wszystkie podzespoły są inne oprócz magla i pompy abs.

Dziękuję Jarku za wyjaśnienie. Czyli najlepiej będzie sprzedać i poszukać 2.0 16v 

Panowie mam jeszcze pytanie, jak bym dał inny kolektor i zmienił katalizator na tłumik przelotowy coś by to dało ? 

W tym silniku z tego co pamiętam masz dwie sondy czyli wycinka katalizatora wiązała by się z koniecznością ingerencji w sterownik bo miałbyś checka i większe spalanie.

W mojej ocenie gra nie warta świeczki, te modyfikacje dadzą może 2-5KM natomiast ilość nakładów finansowych jest raczej nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do zysku mocy.

To nie bede zakładał nowego tematu tylko tu sie dopisze. 

Podejrzewam że mój X18XE1 powoli kończy żywot(strasznie chrobocze i stuka) więc zastanawiam się nad zmianą silnika.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki silnik mógłbym wsadzić poza x18xe1?

Zastanawiałem się czy np jakiś silnik od Vectry C z większą mocą by pasował.

A może wiecie jaki konkretny silnik mocniejszy jak 115km można wsadzić w moją Viki?

tak zauwazyłem taki silnik Z18XER (czy to by pasowało?)

generalnie SWAP na wyższą moc interesuje mnie z ciekawości - temu pytania

i pytanie z innej beczki- ile może kosztować remont x18xe1? Bo może lepiej spróbować go naprawić jak swapować?

Edited by Deadward
więcej danych