Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
frytens

Problem z termostatem i filtrem PDF `

Recommended Posts

Witam serdecznie. Właśnie odebrałem samochód z warsztatu ... miałem problem z przygasającymi światłami - zrobiłem alternator, problem jak ręką odjął. Kolenjna rzecz z która zostawiłem samochód - termostat. I tutaj nie mam pewności czy problem został rozwiązany. Po odbiorze auta u mechanika mrygały świece żarowe - zostałem poinformowany ze mam przepalić filtr PDF na autostradzie, wszystko spoko ale w tamtym momenice musiałem załatwić pewną sprawę na mieście, dojechałem do celu i musiałem zgasić silnik. Po ponownym włączeniu kontrolka świecy żarowej już nie mrugała - pojechałem na autostrade, 4 bieg 3 tysiące obrotów - 10 minut. Temperatura doszła tylko do 85 stopni, filtr chyba się nie wypalał bo spalanie 6 litrów pokazywało. Po zjechaniu z autostrady temperatura raptownie spadła do 80 stopni. W trybie serwisowym na radiu, coolant temp wahało się od 80-83. Macie problem z dogrzaniem silnika ? Nie wiem co teraz robić na wymianę termostatu wydałem 270 zł. I co z tym filtrem - wypalał się jak wracałem czy przez to ze zgasilem silnik po odebraniu od mechanika przerwałem proces wypalania ... Proszę o pomoc bo szczerze mówiąc trace cierpliwość do tego samochodu - posiadam go od czerwca i cały czas coś się dzieje, włożyłem ponad 3 tysiące i jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia .... 

-wahacz z przodu

-amortyzatory z przodu 

-wycieki oleju w silniku 

-klocki tarcze tył

-moduł rec (brak napięcia na światło pozycyjne) 

-magistrala wodna (cała skorodowana)

i sam nie wiem co jeszcze 

Na jaki wymieniałeś termostat? Ja wymieniłem na valeo, tylko 3 miesiace jezdzilem ze trzymal w trasie 85 stopni, 90 w miescie. Teraz w trasie mam kolo 81... jak ma powyzej 80 stopni to dalbym mu spokój, z tego co widzialem w kilku innych vectrach te samochody tak maja ze nie maja pionowo 90 stopni (poza miastem) tylko 80-85.

80-83 to normalne dobra temp. w zimie, tak trzymają VC w dieslu, 85-88 to tylko w lecie albo w korkach, jak włączysz ciepełko na wyższe prędkości to nawet do 80 nie dojdzie wskazówka. Przerwaniem wypalania nic nie uszkodzisz, chyba, że nagminnie będziesz to robił, obserwuj spalanie, jak będzie ok 4-5l wyższe to znaczy, że się wypala. Jeśli wywali jakiś błąd to wtedy będziesz się martwił. Auto jak auto, zawsze jest to skarbonka, ja moje mam od nowości z przebiegiem  135 tys km teraz a rok rocznie wydaje na jakieś naprawy czy czynności serwisowe 1-2 tys zł żeby wszystko hulało jak w zegarku - norma

Edited by matherr

zazwyczaj jak robię trasy ok 50km, to na trasie wskazówka nawet mi nie drgnie na 80. kiedy dojeżdżam do miasta i zaczyna się jazda na biegach od 1 do 3, to wtedy wskazówka ustawia się na 85-90 stopni. 

frytens, a jak Ci się nagrzewa wnętrze?