Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ArturArtur

Reduktor lpg

Polecane posty

Za duża albo za mała dawka. W jakimś zakresie poradzi sobie sterownik korektą po ciśnieniu, ale np. Przy większych obciążeniach przy małym ciśnieniu może być za ubogo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

po zmianie reduktora instalację trzeba stroić od nowa, po przejechaniu jakiś 2k km gdy wszystko się ułoży  powinni jeszcze raz wystroić, samo to że może być inne ciśnienie na nowym redku trzeba stroić od nowa

Koledzy, odgrzeje nieco kotleta...

Otóż przez 130 tyś na LPG autko odpalało w ułamku sekundy, a od paru tygodni muszę kręcić z 4-5 sekund, a bywa i tak, że jak już załapie to po sekundzie gaśnie. Wymienione filtry, świeca, sprawdzona cewka. ( trzy tygodnie termu miałem tylko awarię że przewód w baku spadł z pompy paliwa ) 

Zauważyłem też ( nie wiem, może od dwóch miesięcy ) że reduktor jest jakiś mokry. Nie jest tak że membrana puszcza i auto przed startem jest "zalane" ? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/11/10/9945840_IMG_20171110_101959.jpg&key=8c8977c135bc843f76f538063d1011bee58ffaa1fc9885c54f943c8134fca59f" class="ipsImage" alt="9945840_IMG_20171110_101959.jpg" />

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/11/10/9945841_IMG_20171110_102004.jpg&key=58a1ebd79ae31db37b02d511e0cc1bd95f692b0cd1253d048a8ed97e37752f67" class="ipsImage" alt="9945841_IMG_20171110_102004.jpg" />

Zdejmij wężyk podciśnienia przed postojem. Po postoju załóż i zobacz czy się poprawi

Zdjąć przed postojem, czyli np dojadę do domu i przed zgaszeniem ściągnąć wężyk ? 

Jeśli się poprawi to mam tak robić za każdym razem...? :) 

Jeśli się poprawi to masz naprawić albo wymienić reduktor. Jak widzę to dziadostwo to już wiem że tanio nie będzie

Aha, kumam. Co do naprawy, to są zestawy naprawcze za około 100 zł. Do tego regulacja, także jakiś kosmos to nie jeste.

Czy dziadostwo ? Tego nie wiem, zapewne masz rację ale bez problemu przejechałem 134 tyś. Czy to mało czy to dużo ? jak dla mnie sporo 

Dziadostwo to chyba tak ogólnie napisane. Bo BRC dobre instalacje tylko w99% nie są montowane a wrzucane pod maskę.

Wysłane z Xiaomi

Zakładał to dobry gazownik, więc montaż jest RACZEJ poprawny :)

Więc koledzy mogę połączyć kiepskie odpalanie z mokrym reduktorem ? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Właśnie widać .

Wysłane z Xiaomi

Tak jak pisał cichy .
Gaz może dostawać się do kolektora przez wężyk podciśnienia lub padnięte wtryski. Odłączyć wężyk na noc a najlepiej zakrec gaz na butli i wypał gaz z przewodów. Rano odpal na PB i sprawdź czy się poprawiło.

Wysłane z Xiaomi

Najpierw ściągnąć wężyk. Gaz zakręcić i wypalić lepiej później, jeśli ściągnięcie wężyka nie pomoże. Wtedy będzie można sprawdzić wtryski. Napisałem, że brc to dziadostwo, chociaż części mają dobre, ale jakość montażu i ceny części to totalna porażka

Dziś myślałem że nie wrócę rano z pracy. Próbowałem odpalić dobre 5 minut.

Po dojechaniu na miejsce ściągnąłem ten mały wężyk który idzie z listwy paliwowej do reduktora i po 7 godzinach odpaliłem. Odpalił zdecydowanie lepiej.

Na piątek mam termin u gazownika, ale co diagnoza się sprawdza, reduktor ? 

Wężyk trzeba było zaślepić żeby nie łapał lewego powietrza .

Wysłane z Xiaomi

Prawdopodobnie masz pękniętą membranę w reduktorze. Gaz dostaje się przez ten wężyk do kolektora i zalewa silnik. Jeśli chcesz mieć 100% pewności że to reduktor to zdejmij ten wężyk z kolektora podczas pracy silnika na gazie i końcówkę włóż do szklanki z wodą. Jeśli będą bąble to reduktor padnięty. Tylko nie pomyl końcówek węża bo uwalisz silnik

Nie będę ryzykował. Zaczekam z tym do wizyty u mechanika. Nie bardzo rozumie tylko po co ten mały, cienki wężyk. To tym małym idzie gaz do listwy wtryskowej benzyny ? Bo ja to tak widzę ( nie znam się także wybaczcie ) 

Wężykiem idzie podciśnienie które jest w kolektorze. Takie sterowanie reduktorem .

Wysłane z Xiaomi

Koledzy, mechanik jednak dziś mnie nie "załatwił" ale mam pytanie. Jak już pisałem wcześniej, po odpięciu tego małego wężyka na postoju i założeniu go przed ruszeniem jest lepiej, tylk że to trochę uciążliwe. Mogę go na stałe ściągnąć i nie zakłądać do przyszłego czwartku i tak jeżdzić ? 

Jeśli zaślepisz króciec w kolektorze i będziesz jeździł na benzynie

Koledzy pomocy !!

Otóż sprawa wygląda tak: wina nie leży po stronie LPG ( ?). Byłem u gazownika.Reduktor rozebrany, membrany ok, wtryski ok. Ustawienia dobre, mapy też. Błędów nie wywala. Padła decyzja o wymianie pompki paliwa. Otwarliśmy bak, wymieniliśmy pompkę, dodatkowo zauważyliśmy lekkie pęknięcie wężyka. Mechanik mówi, że możliwe że bierze tędy lewe powietrze. Po tym zabiegu odpalam i to samo. Jako że już było późno zebrąłem się do domu i miałem wpaść nastepnego dnia. W drodze do domu, przełączyłem na benzynę i stały objaw - ja mu w gaz o on zwalnia i szarpie. Dodatkowo wywala błąd kótry po powrocie na LPG gaśnie. Szybko podjechałem z powrotem do mechanika żeby odczytać błąd i wychodzi "za niskie napięcie przekaźnika pompy paliwa". Dziś z pełną nadzieją wpada do mnie mechanik, podłączamy przekaźnik i d***...dalej to samo.

Koledzy wiem że to temat o reduktorze, ale co to do cholery może być ? Świece wymienione, filtr paliwa, sprawdzone ustawienia, wymieniona pompa paliwa, wymieniony przekaźnik. Wtryskiwacze benzyny wymienione jakieś 10 kkm temu na nówki. Membranka w listwie wtryskowej cała. Rozkładam ręce

Nie masz przypadkiem jakiegoś wynalazku wyłączającego pompkę paliwa gdy silnik pracuje na lpg?

Hmmm samochód kupili rodzice nowy i zaraz po kupnie zamontowali przełącznik który odcina pompe paliwa ale to jest na zasadzie że albo jest włączone albo nie. Jaki to może mieć wpływ ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.