Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Raulek5

Kąty wtrysku

Recommended Posts

Witajcie :)

Musiałem podpiąć dziś moją vectrę pod kompa bo czasami zapalał mi się check, błąd to P0400 (5) z tego co czytałem to prawdopodobnie egr będę musiał czyścić, ale sprawdziłem sobie jeszcze inne parametry autka i jest coś co mnie niepokoi...

Nie jestem specem w tym temacie (a niestety nie znalazłem jeszcze mechanika, któremu mógłbym ufać), chodzi o kąty wtrysku. Po odpaleniu na zimnym silniku pokazuje mi rzeczywisty kąt wtrysku w okolicy 4,5 CA natomiast pożądany kąt wtrysku 6,5 CA. 

Co może być grane ? Bo jak czytam fora to ludziom się pokrywa kąt pożądany z rzeczywistym, ale z drugiej strony jak szukałem to inni użytkownicy vectry też ma ją kąt wtrysku w okolicy 4,5 CA.

Silnik to: X20DTH

Jeśli to nie tajemnica to zdradź nam jaki silnik posiadasz będzie lepiej się odnieść do porady chyba że tajemnica więc wyniki będą się różnić tak jak i silniki.

Tak powinno być.

Wyświetlacz testera (opcom) Pożądany początek wtrysku :Instrukcja     
Silnik pracuje na biegu jałowym, w temperaturze roboczej
Wszystkie odbiorniki wyłączone
Wartość wymagana  3 ... 6 °OWK  

Wyświetlacz testera (opcom) Rzeczywisty początek wtrysku : Instrukcja       
Silnik pracuje na biegu jałowym, w temperaturze roboczej
Wszystkie odbiorniki wyłączone
Wartość wymagana 2,8 ... 6,2 °OWK  
Wskazówka:
Wartość nominalna i obecna muszą być zgodne

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i.imgur.com/YeutOEj.jpg&key=ef66ade012713553ed5bbde709e604a149830da087be81020470910a8ffcc7a4" />

P0400 (5) to błąd układu krytycznego 2 czyli problem z zasilaniem silnika w powietrze więc problem może być z egr (najczęściej), ale również z przepływką, klapami wirowymi i wszystkim co jest związane z zasilaniem w powietrze.
Norma to około 400-490 mg/suw jak EGR nie pracuje i ponad 600 jak jest wciągnięty.
Czyli EGR zbyt mało się otwiera

Edited by Dziadek vec

Na końcu postu pisałem silnik :D X20DTH, diesel 2.0 DTI 101 koni wersja produkowana do 2000 roku. 

Czyli co, trzeba by znaleźć magika, który rozwiąże ten problem z kątami wtrysków, skoro u mnie są różne wartości... 

Please login or register to see this quote.

Tu raczej mixol może pomóc poczytaj o tym.Możliwe że masz któryś z czujników temperatury lekko rozjechany lub uszkodzony np w dolocie (przepływomierz) czujnik temp silnika, czujnik temp oleju i czujnik temp zewnętrznej należy to sprawdzić na komputerze u jakiegoś kumatego mechanika i co by miał czas na to bo nie wiadomo który czujnik ma na jaką dawke wpływ. Bo masz już błąd P0400 (5)

Dzięki za pomoc :)

Zauważ że jak odpalasz zimny silnik to kąty wtrysków są wyższe ale w miare jak temperatura silnika rośnie to kąty spadają czyli są dwa czujniki czyli temp silnika i temp oleju.

Tylko czy na pewno to będzie kwestia któregoś z czujników ? :) Żadnych innych objawów nie zauważyłem, nie ma falujących obrotów, moc jest wporządku... Skasowałem ten błąd P0400 dziś rano i póki co jak jeździłem to nie wyskakiwał check.

Ten mixol bezpieczny jest ? Bo silnik jednak stary i gdzieś czytałem że czasem lepiej jak jest nagar, bo jak sie go wyczyści właśnie jakimś specyfikiem to mogą przedmuchy sie pojawić :D

Edited by Raulek5

Bezpieczny, poczytaj tu na tym forum ile należy wlać na cały bak, ja wlewałem do 5 litrowego karnisterka 3 litry ropy i 200 ml mixolu dobrze wymieszałem i wlałem do baku przed dystrybutorem i dotankowałem do pełnego, oczywiście na zime cały bak paliwa.

Edited by Dziadek vec

Spróbuje w takim razie tym mixolem, a jak nic się nie zmieni to będę działał z czujnikami :) Dzięki za pomoc ! :)