Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tomi-6

Przepływomierz (?)

Recommended Posts

Witam wszystkich.Postaram się opisać krótko swój problem.W mojej Vectrze 2001r 1,8 b/g 125 KM Z18XE mam problem z odpaleniem i brakuje jej trochę mocy,szarpie dławi się. Po odczytaniu błędów pokazuje P0110 błąd przepływomierza za wysokie napięcie.w odczycie na żywo pokazuje 4,89 V oraz temperaturę powietrza wlotowego -40 st.C. zastosowałem się do porady z  forum o podpięciu dodatkowej masy ,ale niestety pomogło tylko na chwilę. przez kilka minut napięcie spadło do  poniżej 3V i temperaturę powietrza wlotowego pokazywało 14 st.C.jedynym efektem tej reanimacji jest to ze silnik stał się trochę żwawszy i nie telepie się tak bardzo na jałowym biegu na boki.przerabiałem temat podmiany przepływki na inną (podobno sprawną ,ale na pewno tego samego typu - Siemens) i niestety objawy te same co powyżej.dodam jeszcze że wcześniej wysyłałem ECU na lutowanie ścieżek upatrując w nim problemy.poradźcie proszę gdzie szukać przyczyny moich problemów.

Miałem ten sam problem po rozgrzaniu zawołał się Chek ze wysokie napięcie i podlaczylem kabelek dodatkowy z masy na przepływie do śruby na błotniki i jeżdżę już tak 2 lata i nic się niedzije 

Rozłącz evap i powinno być ok

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Patrząc od przodu z lewej strony za rurą powietrza przymocowane do kolektora przewód paliwa idąc po nim znajdziesz go

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

niestety,ale po odłączeniu tego zaworu nie było poprawy,a dodatkowo pojawił się błąd o odłączeniu go.

musisz zdjąć rurki dochodzącą a odchodzącą zaślepić a zawór zostawić podpięty do kostki