Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

suhy

Uszkodzona rurka przy dpf

Recommended Posts

Witam. Pękła mi rurka przy DPF w miejscu zaznaczonym na zdjęciu na zielono. Czy mozna gdzieś kupić samą taką rurkę? Jeżeli tak to gdzie? ewentualnie jaki nr części?

No i najważniejsze czy filtr będzie się wypalał normalnie? Póki co żaden błąd się nie świeci. Nie mam możliwości monitorowania nasycenia filtra a do awarii doszło jakieś dwa dni temu (około 300 km zrobiłem).

Please login or register to see this attachment.

To tylko kwestia czasu aż wyskoczy jakiś błąd P1901.

Pojechałbym z tym do kogoś kto dorabia przewody hamulcowe - może by taki kawałek rurki zmajstrował.

Bingo!

Mam ten sam problem.

W kabinie wali spalinami. Jak masz możliwość wykonania dokładnego rysunku nawet na papierze tej rurki, to ja być może będę w stanie ją dorobić 

Edited by Pyrkonte

Kolego Pyrkonte gdybym tyle czekał aż ktoś sie tu odezwie to pewnie już bym był po wycince zapchanego DPF-a. Rurke wymieniłem na oryginalną używaną która do najtańszych nie należała a ponadto jest niedostępna chyba że z nowym filtrem.

Dziwne że u Ciebie czuć spaliny.. może lepiej przyjrzyj się plecionce. U mnie gdyby nie to że ta rurka stukała o filtr to dowiedziałbym się pewnie o tej usterce w momencie gdy filtr by się zapchał i auto by nie chciało odpalać. Ostatecznie tak jak napisałem kupiłem używkę i obyło się bez błędów w komputerze bo zmieściłem się z wymianą pomiędzy wypaleniami.

Co do rzeźbienia z przewodu hamulcowego to nie wiem czy to by się sprawdziło ze względu na temperatury panujące tam przy wypalaniu. Oryginalna rurka jest stalowa.

Edited by suhy

Dzięki za odp.

Ile cię wyniosła taka rurka?. Też poszukuję i na razie cisza. Jest jakaś nazwa specjalistyczna tego ustrojstwa?

Z wysyłką dałem 130 złoty za ten przewód. Niema jakiejś specjalnej nazwy ale jest to "przewód metalowy do czujnika różnicy ciśnień filtra cząstek stałych".

Ogólnie znalazłem tylko trzy osoby co by mi to sprzedały. Pierwsza osoba oferowała za 100 z wysyłką ale uszkodziła się przy demontażu. Druga osoba to ta co od niej kupiłem. A trzecia osoba proponowała za 250 + kw. Pomijam serwis opla który proponował kupno nowego filtra z którym jest ten przewód.

Podejrzewam że jakiś specjalista od tłumików ogarnąłby ten temat ale u mnie takich niema,

Podzwoń jeszcze po skupach katalizatorów i dpfów u siebie w okolicy może akurat mają taki filtr i przewód. Ja byłem na takim skupie koło bolesławca akurat do vectry mieli ale już tylko połowe.