Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wojtek871

problem z elektryka

Recommended Posts

witam mam problem z elektryką w opel vectra 1.8 kat, 1995 r  . Mianowicie rano odpalam auto normalnie odpali przejade sie nim do sklepu jakies 10km wygaszam go za pare minut wchodze do auta a on kręci a nie chce zapalić... Już brak mi sił nie mam zielonego pojęcia co jej dolega... Teraz juz nawet z rana nie chce mi zapalić auto... Co najlepsze że jak przekręcam zapłon to kontrolki na pulpicie się palą a w bezpiecznikach prądu wogóle niema... Proszę was koledzy o jakieś trafne podpowiedzi bo mi się pomysły skończyły :(... Nie chce vectry oddawać na złom bo mam do niej wielki sentyment.... Pozdrawiam

Może zacznij od podstawowych informacji, jak czy świeci się check, czy masz gaz

Hmy, jak podejrzewam ma gaz i często jeżdzi na rezerwie :)

Objawy iście na zatartą pompę paliwa :)

gazu to niema.. Pompa paliwa wymieniona... Gdzieś gubi prąd i niewiadomo gdzie... Mechaniki ręce rozkładaja bo nie wiedzą w czym tkwi problem

Takie auto bez gazu? To miesięcznie więcej na benze wydajesz niż auto warte? Tak śmiechem żartem.

A na serio ja mam ten sam motor i rocznik. Jak zimny nie chce odpalić to może być, że silniczek krokowy nie otwiera się tak jak trzeba i podczas odpalania nie daje strzału paliwa i nie może zaskoczyć. Daj gaz do podłogi i powinien szybciej odpalić. U mnie wymiana silniczka rozwiązała problem odpalania na zimno.

Jak byś kupował to koniecznie w dobrym sklepie i z gwarancją i nie wyrzucaj dowodu zakupu. Mi najpierw polecili kupić na szrocie. Miesiąc było ok a potem zdrętwiał. Kupiłem nowy niby niemiecki w byle sklepie (bo ten ze szrotu padł), paragon wyrzuciłem i po pół roku zaczął świrować z obrotami - czasem schodzi z obrotów dopiero po chwili.

A co do elektryki to nie za wiele się rozpisałeś więc...

1. elektryka czyli tak jak napisałem niema prądu w desce bezpieczników a kontrolki na pulpicie się palą jak włacze zapłon kręce ale auto nie chce zapalić... I on własnie mi tak wariuje ze raz odpala normalnie a raz jak go zgasisz to pozniej juz zapalic nie chce.. Takie odchyły ma ta vectra! I co ma wine że czasami zgubi prąd i kij wie gdzie szukać usterki....