Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
cinek516656

czy mozna uszkodzic przepustnice czyszczac ja ?

Polecane posty

witam pisze już kolejny raz odnośnie przepustnicy ... zabrałem się za czyszczenie bo czasami mi falowały obroty wiec wyczyściłem specjalnym srodkiem do gaznikow wszystko się ładnie wyczyściło była mocno brudna drozna jest ta mała dziurka wszystko skreciłem na nowa uszczelke wężyki na miejscu odpalałem bez ruszania pedałem gazu az wiatrak się załączył odłanczałem aku i obroty stoja na 1000 i nie chcą opasc do 750 dziś byłem na kom i mechanik powiedział ze cos jest z przepustnica ale nie chce mi się wieżyc ze cos nie tak zrobiłem bo obchodziłem się znia jak z dzieckiem dodam jeszcze ze przed czyszczeniem nie odłączyłem akumulatora ani kostki od przepustnicy ale kluczyki wyjąłem i zasilania nie było

Musisz zrobić adaptację przepustnicy jak to benzyna. Z tego co wiem to OP-COM da radę.

Spróbuj jeszcze aku odpiąć na 15 min.

A aku powinien być odłączony przed demontażem :) może wtedy nie było by problemu.

Edytowano przez g_e_x

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

cześć

Z jaki silnikiem masz auto? Masz LPG? Czy masz jakieś błędy?

W tym silniku nie ma czegoś takiego ja adaptacja przepustnicy. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A skąd wiesz o jakim silniku to mowa i że przepustnica nie wymaga adaptacji?

Moj silnik to z18xe jus sam nie wiem czy dobrze zrobilem ze ja wycztscilem niby prosta rzecz a tu okazuje sie co innego i jedni pusza ze sama sie zaadaptuje drudzy ze tylko przez op-com wiem jedno ze jak sie nie ustawi to juz nigdy sie za to nie wezme i w przyszlosci tez kazdemu odradze 

Ja ostatnio robiłem i odlaczalem wtyczkę i Alu jak jest opisane na stronie co gość przy zafirce to robił przy silniku1.8 i wszystko dziala jak nalezy

Zrob reset ECU przez odpiecie akumulatora na pare minut, odpal pozniej auto i niech pochodzi ze dwie minuty na biegu jalowym. Powinna wrocic do nastawienia fabrycznego. Jesli to nie pomoze to przejedz sie ze 2km utrzymujac obroty ok 2,5 tys obr/min. W niektorych silnikach nie ma opcji recznej adaptacji, tak jest np. u mnie (2.8T) i przepustnica nastawia sie sama. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku. Jesli to nie pomoze to pojedz do kogos z kompem i sprobujcie ja zaadaptowac. Blad zrobiles ze aku nie odlaczyles. Pozdro.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.