Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pavlak_

Jakie radio 2 din zamiast CD 70 NAVI do VC/Signum ?

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Niedawno zakupiłem Signuma 2006r (po lift) który posiada wbudowaną CD 70 NAVI (kol.wyświetlacz). Pytanie, czy da się - pewnie się da :D włożyć do niego radio 2 din zamiast tego fabrycznego ? Bardziej ważne pytanie tego wątku to jakie radio wybrać. Na zakup radia chcę przeznaczyć ok.2000zł +/- jakieś widełki. Zależy mi na bajerach ale oczywiście też na jakości dźwięku. 

Jedyne pytania techniczne to:

1. Oglądając różne oferty trafiają się radia o roździelczości 6.1", 6.2" oraz 7". Czy radio z ekranem 7" zmieści się w kieszeń + ramkę którę muszę dokupić aby ładnie to wszystko wyglądało na panelu centralnym ?

2. Czy po wywaleniu fabrycznego radia możliwe dalej będzie przełączanie, sterowanie i najważniejsze ODCZYT zawartości/informacji na fabrycznym wyświetlaczu typu godzina, temp.zewnętrzna, klimatronic oraz BC ?

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi i propozycje co do modeli radia 2 din, bo ja już dostaję zawrotów głowy od ilości ofert na popularnym serwisie aukcyjnym jak i w sklepach :)

Pozdrawiam

radio po zastosowaniu odpowiedniego emulatora będzie sterowane z kierownicy ale w twoim przypadku takowy to koszt 200PLN+

rozmiar wejdzie i 8 cali jak w nowej serii alpine - trzeba tylko użyć odpowiedniej ramki

musze cie jedynie zmartwić - jeśli chcesz bajerów bez dobrej jakości odsłuchowej to budżet masz wystarczający bez wymiany głośników - mówiąc wprost zaspokoisz potrzebe wymiany

jeśli chcesz czegoś min dobrego, lepiej niż zadowalającą jakością dźwięku to czeka Cie typowa ścieżka CA do przejścia czyli szukanie głośników, jednostki sterującej, kabli itd itp

Edited by 4diwr0c

Przewiduję po zakupie i montażu takiego radia że do bagażnika wpadnie mały subwooferek Blaupunkta który jeździł ze mną w poprzednim samochodzie. W dalszym etapie być może wpadnie i wygłuszenie drzwi + głośniki.

Na razie chodzi mi o wybór samej jednostki sterującej aby nie przepłacić za logo. Przeglądając oferty widziałem np.Pioneer'y ale poniżej 1700zł nic nie jest warte oględzin, więc sam już nie wiem.

Żeby nie zakładać nowego tematu, ja mam takie pytanie. Temat pasuje :P
Mam NCDC2013 + CID. Cały czas planowałem zamianę na CD70/DVD90 Navi ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad innym radiem, prawdopodobnie na Androidzie z nawigacją i całą resztą bajerów. Tylko co wtedy z BC? Czy nadal będzie działać? Z tego co wiem, to BC w mojej wersji jest kontrolowany jakby przez radio. Nie ma radia, nie ma BC. Jak to ugryźć?

Myślałem o czymś w ten deseń

Please login or register to see this link.

Wiem że jakiś chińczyk, itd. ale nie to jest teraz istotne. W opisie jest coś o jakimś CanDecoderze, który rzekomo ma obsługiwać BC, sterowanie z kierownicy i wyświetlać informacje na oryginalnym ekranie. Ktoś coś takiego testował? Co o tym myśleć?

Please login or register to see this quote.

coś z używek dobrej klasy w dobrym stanie może?

u mnie np będzie Alpine CDA 9835r tylko jeszcze nie wiem kiedy bo doba za krótka

te kombajny są "wszystko mające", ktoś takiego zapakował do auta, wszystko podłączył bo miał w zestawie co trzeba i wszystko łącznie z BC działało tylko że jakość dźwięku adekwatna do ceny niestety

Oczywiście że najlepsze radio 2 DIN do VC / Signum to CDC 40 OPERA (Blaupunkt). Reszta - to żałosne druciarstwo. 

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://www.yaplakal.com/html/emoticons/umnik.gif&key=81b3d9c99fc76a1dac211ad08d4cfb801ff60f1617ee9cc0b2dc8f8dd3a66f67" />

Ja bym tego "wszystko mającego" chińczyka za 100zł nie kupił. Miałem ostatnio okazję słyszeć jak to gra, a raczej nie gra.

Tylko dobra firmówka - Alpine, Pioneer, Clarion albo JVC/Kenwood. Ja ostatnio zmieniłem CDR2005 na Kenwooda DDX4016bt i jestem mega zadowolony. Jakość dźwięku rewelacja, czasówka, procesor dsp, no i całkiem fajnie odpala teledyski. Jak nie chcesz nic z navi, to polecam. Jak z navi, to na dobrą markowa stację trzeba przygotować min. 2000zł.

Właśnie przeglądając oferty to za takiego Kenwooda  DDX4016bt  wołają 1200zł, cena spoko do jakości dźwięku jaką opisujesz. Na radio mogę dać w okolicach 2000zł, nawet ciutkę więcej tylko brak mi przykładów konkretnych co jest warte wydania takiej kwoty. Podejrzewam że opierając swoje zainteresowanie na marce GMS to będzie bagno, w takim razie markówi ale jakie modele? Kumpel ma Pioneera AVIC-F930BT jego cena na popularnym serwisie to równe 2000zł, ale bawiąc się tym radiem stwierdzam że za to co te radio "sobą" prezentuje to niedałbym nawet połowy tej kwoty. Dotyk koszmarny, jakość (rozdzielczość) wyświetlacza to chyba chinskie buble go nawet przegonią, więc sam już nie wiem. Nie sposób wydać na radio 2000-2500zł tylko żeby ono było warte tej kwoty a tu niestety ciężko mi się na coś konkretnego zdecydować....

Wstrzymaj sie chwile, ja za parę dni nagram recenzję tego kenwooda. Dalem za niego 1100zl w rtv euro.

Witaj, jak tam prace nad recenzją ? Nagrałeś już coś ?

Jeszcze nie, ale radio ma tylko jeden minus. Wolno reaguje na przycisk, np. przy wyszukiwaniu albumów z usb trzeba czekać 1-2s zanim przetworzy. Poza tym same zalety. Jak za tę cenę (1098zł) nic lepszego na pewno nie znajdziesz.

Tu masz video z bliźniaczego (starszego) modelu DDX4015BT:

Edited by inspektorek

A co myślicie o takim czymś?

Na pewno wizualnie nie za bardzo będzie pasować. :bad:

Edited by Val

Za te pieniądze dostaniesz już Pioneera mvh-280bt.

Bardzo spodobała mi się opcja sterowania radiem za pomocą smartfonu, muzyke można puszczać z youtibe, spotyfy etc, fajne miejsce jako uchwyt smartfona, no i navi z dostępem do internetu, wszystko w jednym miejscu.

Sam panel średnio pasuje do wnętrza przez czarny kolor, ale zawsze można jakąś folią okleić :D np takim czymś 

Edited by shap

powiedzcie mi jak z ori navigacją i sterowaniem ekranu? pewnie z kierownicy tylko, czy można sterować tak jak na ori z radia?

A jak myślisz? :huh:

Navi nie będzie, bo komputer jest w ori radiu, sterowanie z kierownicy da się zrobić są gotowe przejściówki :)

dzięki wielkie za konkretna odpowiedź

Jakość takiego odtwarzania będzie bardzo niska. Sam praktycznie z opcji połączenia z androidem nie krozystam, bo jakość jest słaba. Tylko mp3 320kb/s lub audio cd.

Zdecydowałem się na montaż takiej zabawki 

Podepnę się. Mam CD30 z mp3. Część funkcji systemowych jest sterowana przyciskami z radia - typu ustawianie godziny itd.

Rozumiem, że przy zmianie radia to się straci? Moduł jakoś tego nie wyemuluje?

Stracisz ale z odpowiednim modulem odzyskasz. Bylo walkowane wiele razy. Do przedlifta modul tanszy do polifta modul drozszy I wszystko smiga - wiem bo tez jestem po wymianie radia

A możecie podać link do takiego modułu do polifta :) Szukałem na allegro ale nie potrafię znaleźć....